No Event
No Event
Wed Feb 21
Final
0 N.C. Wesleyan
5 at Virginia Wesleyan
Wed Feb 21
Final
1 Lynchburg
8 at Southern Virginia
Wed Feb 21
Final
9 Washington and Lee
10 at St. Mary's (Md.)
Wed Feb 21
Final
18 Guilford
8 at Greensboro
Wed Feb 21
Final
0 Emory & Henry
8 at Maryville (Tenn.)
Wed Feb 21
Final
6 Shenandoah
18 at Mary Washington
Wed Feb 21
Final
1 Methodist
3 at Guilford
Wed Feb 21
Final - OT
14 Bridgewater
13 at Chris. Newport
Wed Feb 21
Final - 6 innings
2 N.C. Wesleyan
4 at Virginia Wesleyan
Wed Feb 21
Final
1 Washington and Lee
4 at Methodist
Wed Feb 21
Final - 8 innings
0 Lancaster Bible
1 at Shenandoah
Wed Feb 21
Final - OT
11 Bridgewater
10 at Ferrum
Wed Feb 21
Final
10 Catholic
14 at Hampden-Sydney
Wed Feb 21
Final
1 Lancaster Bible
9 at Shenandoah
Wed Feb 21
Final
12 William Peace
11 at Randolph
Wed Feb 21
Final
5 Randolph-Macon
16 at Chris. Newport
Thu Feb 22
Final
53 #9 Shenandoah
79 vs. #1 Emory & Henry
@ Salem, Va. (Salem Civic Center) Game 5 - ODAC Quarterfinals
Thu Feb 22
Final
4 Lynchburg
5 at Southern Virginia
Thu Feb 22
Final
79 #5 Washington and Lee
77 vs. #4 Guilford
@ Salem, Va. (Salem Civic Center) Game 6 - ODAC Quarterfinals
Thu Feb 22
Final
59 #7 Bridgewater
76 vs. #2 Randolph-Macon
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 7 - ODAC Quarterfinals
Thu Feb 22
Final
61 #6 Virginia Wesleyan
51 vs. #3 Lynchburg
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 8 - ODAC Quarterfinals
Fri Feb 23
Final - 7 innings
0 Brockport
10 at Virginia Wesleyan
Fri Feb 23
Final
2 Mt. Aloysius
3 at Emory & Henry
Fri Feb 23
Final
6 Cortland
7 at Washington and Lee
Fri Feb 23
Final
56 #9 Eastern Mennonite
54 vs. #1 Randolph-Macon
@ Salem, Va. (Salem Civic Center) Game 5 - ODAC Quarterfinals
Fri Feb 23
Final
8 Virginia Wesleyan
1 at Meredith
Fri Feb 23
Final
3 Penn St.-Altoona
2 at Bridgewater
Fri Feb 23
Final
2 Mt. Aloysius
7 at Emory & Henry
Fri Feb 23
Final
7 Alfred St.
10 at Virginia Wesleyan
Virginia Beach, VA
Fri Feb 23
Final
1 Elmira (N.Y.)
7 at Guilford
Fri Feb 23
Final
4 Penn St.-Harrisburg
9 at Eastern Mennonite
Fri Feb 23
Final
69 #12 Randolph
82 vs. #4 Emory & Henry
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 6 - ODAC Quarterfinals
Fri Feb 23
Final
1 Stevenson
4 at Hampden-Sydney
Floyd B. Wilcox Memorial Tournament
Fri Feb 23
Final
5 Sweet Briar
4 at Ferrum
Fri Feb 23
Final - 5 innings
3 Penn St.-Altoona
5 at Bridgewater
Fri Feb 23
Final - 8 innings
4 Misericordia
3 at Shenandoah
Fri Feb 23
Final
75 #7 Lynchburg
87 vs. #2 Roanoke
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 7 - ODAC Quarterfinals
Fri Feb 23
Final
5 Misericordia
4 at Shenandoah
Fri Feb 23
Final
1 Cortland
3 vs. Roanoke
@ Salem, Va.
Fri Feb 23
Final
6 Misericordia
4 at Shenandoah
Fri Feb 23
Final
63 #6 Guilford
81 vs. #3 Washington and Lee
@ Salem, Va. (Salem Civic Center) Game 8 - ODAC Quarterfinals
Fri Feb 23
Final
3 Misericordia
1 at Shenandoah
Sat Feb 24
12:00 PM
Hollins
at Kenyon Invitational
Hosted by Kenyon College
Sat Feb 24
Postponed
Johnson University Tennessee
at Emory & Henry
Sat Feb 24
Postponed
Johnson University Tennessee
at Emory & Henry
Sat Feb 24
8:30 AM
0 Alfred St. vs Brockport
0 at Virginia Wesleyan
Sat Feb 24
Final
11 Penn St.-Harrisburg
3 at Eastern Mennonite
Sat Feb 24
Final
0 Maryville (TN)
11 vs. Randolph
@ Raleigh, NC
Sat Feb 24
Final
0 Rowan
3 vs. Randolph-Macon
@ Cary, NC Grand Slam Triangle Classic
Sat Feb 24
Cancelled
Roanoke
at St. Mary's (Md.)
Sat Feb 24
Final
4 Penn St.-Abington
21 at Roanoke
Sat Feb 24
Final
0 Virginia Wesleyan
9 at Salisbury
Sat Feb 24
Final
9 Virginia Wesleyan
17 vs. Berry
@ Scarborough Sports C
Sat Feb 24
Final
2 Moravian
0 at Hampden-Sydney
Floyd B. Wilcox Memorial Tournament
Sat Feb 24
End of 1st
0 Ithaca vs Brockport
0 at Virginia Wesleyan
Sat Feb 24
12:00 PM
Johns Hopkins
at Washington and Lee
Sat Feb 24
Final
8 Washington and Lee
4 at Franklin & Marshall
Sat Feb 24
Final - 5 innings
0 Emory & Henry
9 at Meredith
Sat Feb 24
Final
3 Eastern Mennonite
4 vs. McDaniel
@ Raleigh, N.C. Triangle Classic
Sat Feb 24
Final
3 Randolph
8 vs. Rowan
@ Cary, NC
Sat Feb 24
12:00 PM
Bridgewater
vs. Goucher
@ Salisbury
Sat Feb 24
Final
14 Mt. Aloysius
15 at Emory & Henry
Sat Feb 24
Final - 10 innings
10 Franklin & Marshall
11 at Guilford
Sat Feb 24
Postponed
Messiah
at Bridgewater
Sat Feb 24
Final
6 Dickinson
12 at Roanoke
Sat Feb 24
Final
2 Mt. St. Vincent
9 at Lynchburg
Sat Feb 24
Final
8 Randolph-Macon
1 at Meredith
Sat Feb 24
Postponed
Averett
at Randolph
Sat Feb 24
1:00 PM
Lynchburg
at Guilford
Sat Feb 24
Final
18 Mary Washington
9 at Lynchburg
Sat Feb 24
Final
14 Frostburg St.
21 at Randolph-Macon
Sat Feb 24
Final
18 Chris. Newport
2 at Virginia Wesleyan
Sat Feb 24
Final
60 #5 Washington and Lee
64 vs. #1 Emory & Henry
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 9 - ODAC Semifinals
Sat Feb 24
Final - 5 innings
0 Mary Baldwin
12 at Guilford
Sat Feb 24
Postponed
Averett
at Randolph
Sat Feb 24
1:00 PM
Lynchburg
at Guilford
Sat Feb 24
Final
13 Southern Virginia
12 at Guilford
Sat Feb 24
Final
7 Shenandoah
10 at Hood
Sat Feb 24
Final
10 Washington College
18 at Washington and Lee
Sat Feb 24
Final
10 Marymount (Va.)
13 at Bridgewater
Sat Feb 24
Final
15 Lynchburg
16 at Cabrini
Sat Feb 24
Final
12 Randolph-Macon
5 at Goucher
Sat Feb 24
Final
11 Cortland
4 at Washington and Lee
Sat Feb 24
2:00 PM
Maryville (TN)
vs. Lynchburg
@ Raleigh, N.C. Grand Slam Triangle Classic
Sat Feb 24
Final
7 Emory & Henry
0 at Meredith
Sat Feb 24
2:00 PM
N.C. Wesleyan
vs. Randolph-Macon
@ Cary, N.C. Grand Slam Triangle Classic
Sat Feb 24
2:00 PM
Roanoke
vs. Mississippi University for Women
@ Grand Slam Triangle Classic | Raleigh, N.C.
Sat Feb 24
2:00 PM
Eastern Mennonite
vs. Salem
@ Raleigh, N.C.
Sat Feb 24
Final
5 Sewanee
23 at Roanoke
Sat Feb 24
End of 8th
2 Alvernia
5 at Randolph-Macon
Sat Feb 24
End of 6th
7 Oswego
4 at Virginia Wesleyan
Sat Feb 24
4th - 02:10
58 #6 Virginia Wesleyan
60 vs. #2 Randolph-Macon
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 10 - ODAC Semifinals
Sat Feb 24
Final - 5 innings
0 Mary Baldwin
22 at Guilford
Sat Feb 24
Bottom of 5th
2 Dickinson
2 at Roanoke
Sat Feb 24
End of 4th
3 Franklin & Marshall
1 at Guilford
Sat Feb 24
Postponed
Messiah
at Bridgewater
Sat Feb 24
Top of 4th
0 Mt. St. Vincent
8 at Lynchburg
Sat Feb 24
4:00 PM
Lynchburg
vs. Averett
@ Cary, N.C. Grand Slam Triangle Classic
Sat Feb 24
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at William Peace
Sat Feb 24
Bottom of 1st
0 Cortland
0 at Washington and Lee
Sat Feb 24
6:00 PM
Virginia Wesleyan
vs. Salem
@ Raleigh, N.C. @ Raleigh, North Carolina Grand Slam Triangle Classic
Sat Feb 24
6:00 PM
Roanoke
vs. Wilson
@ Grand Slam Triangle Classic | Raleigh, N.C.
Sat Feb 24
6:00 PM
Hampden-Sydney
at Chris. Newport
Sat Feb 24
6:00 PM
#9 Eastern Mennonite
vs. #4 Emory & Henry
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 9 - ODAC Semifinals
Sat Feb 24
7:30 PM
Shepherd
at Shenandoah
Indoors at WCC
Sat Feb 24
8:00 PM
#3 Washington and Lee
vs. #2 Roanoke
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 10 - ODAC Semifinals
Sun Feb 25
1:00 PM
Winner Game 9
vs. Winner Game 10
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 11 - ODAC Championship
Sun Feb 25
3:30 PM
Winner Game 9
vs. Winner Game 10
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 11 - ODAC Championship
Sun Feb 25
All Day
ODAC Teams
vs. ODAC Indoor Track & Field Championships
@ Cregger Center in Salem, Va. Hosted by Roanoke College
Sun Feb 25
9:00 AM
Bridgewater
at Salisbury
Sun Feb 25
10:00 AM
Wilson
vs. Lynchburg
@ North Carolina Wesleyan Grand Slam Triangle Classic
Sun Feb 25
10:00 AM
Piedmont
vs. Virginia Wesleyan
@ Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
10:00 AM
Maryville (TN)
vs. Roanoke
@ Grand Slam Triangle Classic | Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
10:00 AM
Mississippi University for Women
vs. Randolph
@ Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
10:00 AM
Ithaca
at Virginia Wesleyan
Sun Feb 25
11:00 AM
Neumann
vs. Virginia Wesleyan
@ Scarborough Sports Complex (Savannah, Ga.)
Sun Feb 25
Postponed
Emory & Henry
at Ferrum
Sun Feb 25
12:00 PM
Randolph-Macon
vs. Piedmont
@ Cary, North Carolina Grand Slam Triangle Classic
Sun Feb 25
Postponed
Emory & Henry
at Ferrum
Sun Feb 25
12:00 PM
Alvernia
at Randolph-Macon
Sun Feb 25
12:00 PM
Penn St.-Altoona
at Eastern Mennonite
Sun Feb 25
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Lynchburg
@ Heritage High School
Sun Feb 25
12:00 PM
Juniata
at Bridgewater
Sun Feb 25
1:00 PM
Randolph-Macon
at St. Mary's (Md.)
Sun Feb 25
Postponed
Pfeiffer
at Randolph
Sun Feb 25
1:00 PM
Averett
at Guilford
Sun Feb 25
1:00 PM
Greensboro
at Guilford
Sun Feb 25
1:00 PM
Randolph-Macon
at St. Mary's (Md.)
Sun Feb 25
Postponed
Pfeiffer
at Randolph
Sun Feb 25
1:00 PM
Bridgewater
at Salisbury
Sun Feb 25
1:00 PM
Franklin & Marshall
at Roanoke
Sun Feb 25
2:00 PM
Averett
vs. Virginia Wesleyan
@ Cary, N.C.
Sun Feb 25
2:00 PM
Lynchburg
at N.C. Wesleyan
Grand Slam Triangle Classic
Sun Feb 25
2:00 PM
Salem
vs. Randolph
@ Triangle Tournament @ Raleigh, North Carolina Grand Slam Triangle Classic
Sun Feb 25
2:00 PM
Roanoke
vs. William Peace
@ Grand Slam Triangle Classic | Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
2:00 PM
Eastern Mennonite
vs. Methodist
@ Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
2:00 PM
Averett
at Guilford
Sun Feb 25
2:00 PM
Widener
at Shenandoah
Sun Feb 25
2:30 PM
Penn St.-Altoona
at Eastern Mennonite
Sun Feb 25
3:00 PM
Greensboro
at Guilford
Sun Feb 25
3:00 PM
Wesley
at Hampden-Sydney
Floyd B. Wilcox Memorial Tournament
Sun Feb 25
3:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Lynchburg
@ Heritage High School
Sun Feb 25
3:00 PM
Juniata
at Bridgewater
Sun Feb 25
4:00 PM
Salem
vs. Randolph-Macon
@ Cary, North Carolina Grand Slam Triangle Classic
Sun Feb 25
4:00 PM
Eastern Mennonite
vs. Pfeiffer
@ Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
5:00 PM
Virginia Wesleyan
vs. Goucher
@ Salisbury
Tue Feb 27
2:00 PM
Methodist
at Lynchburg
Tue Feb 27
2:00 PM
Eastern Mennonite
at Chris. Newport
Tue Feb 27
2:00 PM
Salisbury
at Virginia Wesleyan
Tue Feb 27
3:00 PM
Emory & Henry
at Ferrum
Tue Feb 27
3:00 PM
Messiah
at Bridgewater
Tue Feb 27
3:30 PM
Gettysburg
at Shenandoah
Tue Feb 27
3:30 PM
Mary Washington
at Shenandoah
Tue Feb 27
5:00 PM
Chris. Newport
at Shenandoah
Tue Feb 27
5:30 PM
Gettysburg
at Shenandoah
Wed Feb 28
2:00 PM
Meredith
at Guilford
Wed Feb 28
2:00 PM
Greensboro
at Randolph
Wed Feb 28
2:30 PM
Marymount (Va.)
at Hampden-Sydney
Wed Feb 28
3:00 PM
Hollins
at Lynchburg
Wed Feb 28
3:00 PM
Ferrum
at Washington and Lee
Wed Feb 28
3:00 PM
Bridgewater
at Averett
Wed Feb 28
3:00 PM
Greensboro
at Roanoke
Wed Feb 28
3:30 PM
Randolph-Macon
at Mary Washington
Wed Feb 28
3:30 PM
Guilford
at Methodist
Wed Feb 28
4:00 PM
Ferrum
at Guilford
Wed Feb 28
4:00 PM
Meredith
at Guilford
Wed Feb 28
4:00 PM
Greensboro
at Randolph
Wed Feb 28
4:00 PM
Randolph-Macon
at Washington and Lee
Wed Feb 28
4:00 PM
Shenandoah
at Albright
Wed Feb 28
4:00 PM
Eastern
at Roanoke
Thu Mar 01
2:00 PM
Randolph-Macon
at Chris. Newport
Thu Mar 01
3:00 PM
Averett
at Hampden-Sydney
Thu Mar 01
3:00 PM
Washington and Lee
at Randolph
Thu Mar 01
5:00 PM
Lynchburg
at Meredith
Thu Mar 01
7:00 PM
Southern Virginia
at Roanoke
Fri Mar 02
2:00 PM
St. Mary's (Md.)
at Randolph
Fri Mar 02
2:00 PM
Sweet Briar
at Lynchburg
Fri Mar 02
2:00 PM
Mary Baldwin
at Bridgewater
Fri Mar 02
2:00 PM
St. Mary's (Md.)
at Randolph
Fri Mar 02
2:00 PM
Southern Virginia
at Emory & Henry
Fri Mar 02
3:00 PM
Wm. Paterson
vs. Virginia Wesleyan
@ Tucson, Ariz.
Fri Mar 02
4:00 PM
Mary Baldwin
at Bridgewater
Fri Mar 02
4:00 PM
Guilford
at Washington and Lee
Fri Mar 02
6:30 PM
Virginia Wesleyan
vs. Moravian
@ Tucson, Ariz.
Fri Mar 02
7:30 PM
Shippensburg
at Shenandoah
Indoors at WCC
Sat Mar 03
10:00 AM
TBA
vs. Maroons Final Qualifier
@ Cregger Center in Salem, Va. Hosted by Roanoke College
Sat Mar 03
TBA
vs. Tufts Final Qualifier
@ Gantcher Center in Medford, Mass. Hosted by Tufts University
Sat Mar 03
TBA
Washington and Lee
vs. ITA Indoor Nationals
@ Sewanee, Tenn.
Sat Mar 03
10:00 AM
Wilkes
at Shenandoah
Sat Mar 03
10:00 AM
East Tex. Baptist
vs. Virginia Wesleyan
@ Tucson, Ariz.
Sat Mar 03
10:00 AM
Roanoke
at Oglethorpe
Sat Mar 03
11:00 AM
York (Pa.)
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Sat Mar 03
11:30 AM
Lehman
vs. Eastern Mennonite
@ North Myrtle Beach, S.C.
Sat Mar 03
11:30 AM
Susquehanna
at Emory & Henry
Sat Mar 03
12:00 PM
Virginia-Wise
at Emory & Henry
Sat Mar 03
12:00 PM
Marymount (Va.)
at Guilford
Sat Mar 03
12:00 PM
Lynchburg
at Washington College
Sat Mar 03
12:00 PM
Wilkes
at Shenandoah
Sat Mar 03
12:00 PM
Virginia-Wise
at Emory & Henry
Sat Mar 03
12:00 PM
Washington and Lee
at Franklin & Marshall
Sat Mar 03
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Washington and Lee
Sat Mar 03
12:00 PM
Southern Virginia
at Emory & Henry
Sat Mar 03
12:00 PM
CCNY
at Shenandoah
Sat Mar 03
12:00 PM
Oneonta
at Bridgewater
Sat Mar 03
12:00 PM
Muhlenberg
vs. Roanoke
@ Virginia Tech
Sat Mar 03
12:00 PM
Rowan
at Randolph-Macon
Sat Mar 03
2:30 PM
Birmingham Southern
vs. Virginia Wesleyan
@ NFCA Classic (Tucson, Ariz.)
Sat Mar 03
1:00 PM
Washington and Lee
at Salisbury
Sat Mar 03
1:00 PM
Randolph-Macon
at Stevenson
Sat Mar 03
1:00 PM
Randolph
at Averett
Sat Mar 03
1:00 PM
Lynchburg
at Mary Washington
Sat Mar 03
1:00 PM
Frostburg St.
at Randolph-Macon
Sat Mar 03
1:00 PM
York (Pa.)
at Lynchburg
Sat Mar 03
1:00 PM
Eastern
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 03
1:00 PM
Lynchburg
at Guilford
Sat Mar 03
1:30 PM
Marietta
at Emory & Henry
Sat Mar 03
1:30 PM
Eastern Mennonite
vs. Penn St.-Harrisburg
@ Myrtle Beach, SC
Sat Mar 03
1:30 PM
Haverford
vs. Randolph-Macon
@ Baltimore, Md. @ The Gilman School
Sat Mar 03
2:00 PM
Randolph
at St. Mary's (Md.)
Sat Mar 03
2:00 PM
William Peace
at Bridgewater
Sat Mar 03
2:30 PM
Southern Virginia
at Emory & Henry
Sat Mar 03
2:30 PM
Penn St.-Harrisburg
at Washington and Lee
Sat Mar 03
3:00 PM
Bridgewater
at Salem
Sat Mar 03
3:00 PM
Lynchburg
at Mary Washington
Sat Mar 03
3:00 PM
Frostburg St.
at Randolph-Macon
Sat Mar 03
3:00 PM
Shenandoah
at Elizabethtown
Sat Mar 03
3:00 PM
Oneonta
at Bridgewater
Sat Mar 03
3:00 PM
CCNY
at Shenandoah
Sat Mar 03
3:00 PM
Denison
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Sat Mar 03
3:00 PM
Muhlenberg
vs. Roanoke
@ Virginia Tech
Sat Mar 03
3:00 PM
Rowan
at Randolph-Macon
Sun Mar 04
TBA
Washington and Lee
vs. ITA Indoor Nationals
@ Sewanee, Tenn.
Sun Mar 04
TBA
Lynchburg
vs. Milligan
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Sun Mar 04
TBA
Albion
vs. Bridgewater
@ Hilton Head Island, S.C.
Sun Mar 04
TBA
Lynchburg
vs. Milligan
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Sun Mar 04
TBA
Bridgewater
vs. Albion
@ Hilton Head Island, S.C.
Sun Mar 04
9:30 AM
La Roche
vs. Eastern Mennonite
@ North Myrtle Beach, S.C.
Sun Mar 04
10:00 AM
Virginia Wesleyan
vs. Rochester (N.Y.)
@ Tucson, Ariz.
Sun Mar 04
10:00 AM
Fredonia
vs. Eastern Mennonite
@ Myrtle Beach, S.C.
Sun Mar 04
11:00 AM
Case Western Reserve
at Emory & Henry
Sun Mar 04
11:30 AM
Eastern Mennonite
vs. King's (Pa.)
@ North Myrtle Beach, S.C.
Sun Mar 04
1:30 PM
Virginia Wesleyan
vs. Texas Lutheran
@ Tucson, Ariz. NFCA Leadoff Classic
Sun Mar 04
12:00 PM
Alma
at Virginia Wesleyan
Sun Mar 04
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Washington and Lee
Sun Mar 04
12:00 PM
Rowan
at Randolph-Macon
Sun Mar 04
12:00 PM
Muhlenberg
at Roanoke
Sun Mar 04
1:00 PM
Washington and Lee
at Emory & Henry
Sun Mar 04
1:00 PM
Roanoke
at Denison
Sun Mar 04
1:00 PM
Westminster (Pa.)
at Guilford
Sun Mar 04
1:00 PM
CCNY
at Shenandoah
Sun Mar 04
1:00 PM
Guilford
at Lynchburg
Sun Mar 04
1:30 PM
Bridgewater
vs. Saint Joseph's (Me.)
@ Kissimmee, Fla. D9 Sunkissed Classic
Sun Mar 04
2:00 PM
Guilford
at Pfeiffer
Sun Mar 04
3:00 PM
Marietta
at Emory & Henry
Sun Mar 04
3:00 PM
Denison
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Sun Mar 04
4:00 PM
King's (Pa.)
at Virginia Wesleyan
Sun Mar 04
6:00 PM
Bridgewater
vs. Defiance
@ Kissimmee, Fla. D9 Sunkissed Classic
Sun Mar 04
6:00 PM
Mt. Aloysius
vs. Eastern Mennonite
@ Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 05
2 Days - 2 Rounds
GC
vs. Schreiner Spring Shootout
@ Comanche Trace in Kerrville, Texas Hosted by Schreiner University
Mon Mar 05
2 Days - 2 Rounds
HSC
vs. Callaway Gardens Invitational
@ Mountain View G.C. in Pine Mountain, Ga. Hosted by Berry College
Mon Mar 05
TBA
Ashland
vs. Bridgewater
@ Hilton Head Island, S.C.
Mon Mar 05
TBA
Sweet Briar
vs. Heidelberg
@ Hilton Head, SC
Mon Mar 05
TBA
Hampden-Sydney
vs. USciences
@ Orlando, Fla.
Mon Mar 05
TBA
Lynchburg
vs. Baldwin Wallace
@ Hilton Head, South Carolina
Mon Mar 05
9:30 AM
Randolph
vs. Cedar Crest
@ Myrtle Beach, SC
Mon Mar 05
10:00 AM
Shenandoah
vs. Roanoke
@ Fort Lauderdale, Fla.
Mon Mar 05
10:00 AM
Roanoke
at Piedmont
Mon Mar 05
10:00 AM
Bridgewater
at Lehman
Mon Mar 05
10:00 AM
New England Col.
vs. Eastern Mennonite
@ Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 05
11:15 AM
Emerson
vs. Bridgewater
@ Kissimmee, Fla. D9 Sunkissed Classic
Mon Mar 05
11:30 AM
Wilkes
vs. Eastern Mennonite
@ North Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 05
12:00 PM
Lehman
at Bridgewater
Mon Mar 05
1:30 PM
Randolph
vs. Medaille
@ Myrtle Beach, SC
Mon Mar 05
2:00 PM
Pfeiffer
at Roanoke
Mon Mar 05
3:00 PM
Drew
at Guilford
Mon Mar 05
3:30 PM
Chatham
vs. Eastern Mennonite
@ North Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 05
3:45 PM
Bluffton
vs. Bridgewater
@ Kissimmee, FL
Mon Mar 05
4:00 PM
Lynchburg
at McDaniel
Mon Mar 05
4:00 PM
Pfeiffer
at Roanoke
Tue Mar 06
TBA
Lynchburg
vs. Neb. Wesleyan
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Tue Mar 06
TBA
Baldwin Wallace
vs. Roanoke
@ Hilton Head, South Carolina
Tue Mar 06
TBA
Bridgewater
at Neb. Wesleyan
Tue Mar 06
TBA
Bridgewater
at Neb. Wesleyan
Tue Mar 06
9:00 AM
Oneonta St.
vs. Hampden-Sydney
@ Orlando, FL
Tue Mar 06
9:30 AM
Eastern Mennonite
vs. Sage
@ North Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 06
10:00 AM
DeSales
vs. Roanoke
@ Fort Lauderdale, Fla.
Tue Mar 06
11:30 AM
Eastern Mennonite
vs. Medaille
@ North Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 06
12:00 PM
Chris. Newport
at Bridgewater
Tue Mar 06
12:00 PM
Wilkes
vs. Eastern Mennonite
@ Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 06
1:00 PM
Lynchburg
at Averett
Tue Mar 06
1:30 PM
Randolph
vs. Penn St.-Abington
@ Myrtle Beach, SC
Tue Mar 06
2:00 PM
Pfeiffer
at Randolph-Macon
Tue Mar 06
2:00 PM
Randolph-Macon
at Methodist
Tue Mar 06
2:00 PM
Pfeiffer
at Randolph-Macon
Tue Mar 06
2:00 PM
Averett
at Lynchburg
Tue Mar 06
3:00 PM
Southern Virginia
at Hollins
Tue Mar 06
3:00 PM
Muskingum
at Bridgewater
Tue Mar 06
3:00 PM
Lynchburg
at Averett
Tue Mar 06
3:00 PM
Niagara
vs. Hampden-Sydney
@ Orlando, FL
Tue Mar 06
3:30 PM
Randolph
vs. Mary Washington
@ Myrtle Beach, SC
Tue Mar 06
4:00 PM
Randolph-Macon
at Methodist
Tue Mar 06
4:00 PM
Southern Virginia
at Washington and Lee
Tue Mar 06
5:00 PM
Guilford
at Salem
Tue Mar 06
5:30 PM
Randolph
vs. William Peace
@ Myrtle Beach, SC
Tue Mar 06
6:00 PM
Lehman
vs. Hampden-Sydney
@ Myrtle Beach Ripken Complex
Tue Mar 06
7:00 PM
Guilford
at Salem
Tue Mar 06
7:00 PM
Ferrum
at Roanoke
Wed Mar 07
TBA
Lynchburg
vs. St. John Fisher
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Wed Mar 07
TBA
Shenandoah
vs. Defiance
@ Hilton Head, S.C. Spring Tennis Fest
Wed Mar 07
TBA
Albany St. (GA)
vs. Roanoke
@ Hilton Head South Carolina
Wed Mar 07
TBA
Lynchburg
vs. St. John Fisher
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Wed Mar 07
9:00 AM
DeSales
at Bridgewater
Wed Mar 07
9:30 AM
Eastern Mennonite
vs. Mt. Aloysius
@ North Myrtle Beach, S.C.
Wed Mar 07
10:00 AM
Chris. Newport
vs. Hampden-Sydney
@ Myrtle Beach Ripken Complex
Wed Mar 07
11:00 AM
Shenandoah
vs. DeSales
@ Fort Lauderdale, Fla.
Wed Mar 07
11:30 AM
Sage
vs. Randolph
@ North Myrtle Beach, SC Fastpitch Dreams Tournament
Wed Mar 07
1:30 PM
Eastern Mennonite
vs. Eureka
@ North Myrtle Beach, S.C.
Wed Mar 07
1:30 PM
Baldwin Wallace
vs. Bridgewater
@ Osceola Field #3; Kissimmee, Florida
Wed Mar 07
1:30 PM
Randolph
vs. La Roche
@ Myrtle Beach, SC
Wed Mar 07
2:00 PM
Randolph
at Methodist
Wed Mar 07
2:00 PM
Marymount (Va.)
at Virginia Wesleyan
Wed Mar 07
2:00 PM
Bluefield Col.
at Emory & Henry
Wed Mar 07
3:00 PM
Catholic
vs. Roanoke
@ Hilton Head, South Carolina
Wed Mar 07
3:00 PM
Pfeiffer
at Guilford
Wed Mar 07
3:00 PM
Wartburg
at Randolph
Wed Mar 07
3:00 PM
Bridgewater
at Wesley
Wed Mar 07
3:00 PM
Randolph-Macon
at St. Mary's (Md.)
Wed Mar 07
3:00 PM
Methodist
at Guilford
Wed Mar 07
3:00 PM
Penn College
at Bridgewater
Wed Mar 07
3:30 PM
Chris. Newport
at Washington and Lee
Wed Mar 07
3:30 PM
Washington and Lee
at Mary Washington
Wed Mar 07
4:00 PM
Guilford
at Southern Virginia
Wed Mar 07
4:00 PM
Hampden-Sydney
at Cabrini
Wed Mar 07
5:00 PM
Roanoke
at Ferrum
Wed Mar 07
5:00 PM
Roanoke
at Dickinson
Wed Mar 07
6:00 PM
Hiram
at Virginia Wesleyan
Wed Mar 07
6:00 PM
Guilford
at Southern Virginia
Wed Mar 07
6:00 PM
Pfeiffer
at Guilford
Wed Mar 07
7:00 PM
New England Col.
at Randolph-Macon
Wed Mar 07
7:00 PM
Roanoke
at Ferrum
Wed Mar 07
7:00 PM
Marymount (Va.)
at Shenandoah
Thu Mar 08
TBA
Wilkes
at Bridgewater
Thu Mar 08
TBA
Shenandoah
vs. Defiance
@ Hilton Head, S.C.
Thu Mar 08
TBA
Wilkes
at Bridgewater
Thu Mar 08
8:00 AM
Mount Union
vs. Roanoke
@ Hilton Head, S.C.
Thu Mar 08
9:00 AM
Misericordia
at Bridgewater
Thu Mar 08
9:00 AM
St. Vincent
vs. Hampden-Sydney
@ Orlando, FL
Thu Mar 08
9:00 AM
Bridgewater
vs. Penn St.-Berks
@ Myrtle Beach, S.C.
Thu Mar 08
11:15 AM
John Carroll
at Bridgewater
Thu Mar 08
12:00 PM
Catholic
vs. Hampden-Sydney
@ Myrtle Beach Ripken Complex
Thu Mar 08
2:00 PM
Lynchburg
at Southern Virginia
Rescheduled from Feb. 8
Thu Mar 08
3:30 PM
Roanoke
at Berry College
Thu Mar 08
4:00 PM
Penn St.-Abington
at Randolph-Macon
Thu Mar 08
4:00 PM
Penn St.-Abington
at Randolph-Macon
Fri Mar 09
All Day
ODAC Qualifiers
vs. NCAA Division III Indoor Track & Field Championships
@ Birmingham CrossPlex in Birmingham, Ala. Day 1
Fri Mar 09
3 Days - 3 Rounds
VWU
vs. Battle at the Beach
@ South Creek at Myrtle Beach National in Myrtle Beach, S.C. Hosted by Alderson-Broaddus University
Fri Mar 09
TBA
Drew
vs. Roanoke
@ Hilton Head, South Carolina
Fri Mar 09
TBA
Roanoke
vs. Beach Blast Tournament
@ Virginia Beach, Va.
Fri Mar 09
TBA
Bridgewater
vs. Ohio Northern
@ TBA
Fri Mar 09
9:00 AM
Penn St.-New Kens.
at Bridgewater
Fri Mar 09
11:15 AM
Muskingum
vs. Bridgewater
@ Kissimmee, Fla.
Fri Mar 09
11:30 AM
Eastern Nazarene
vs. Lynchburg
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Fri Mar 09
11:30 AM
Eastern Nazarene
vs. Lynchburg
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Fri Mar 09
12:00 PM
Hunter
vs. Shenandoah
@ Virginia Beach, Va.
Fri Mar 09
12:00 PM
New Rochelle
vs. Randolph-Macon
@ Virginia Beach, Va. Beach Blast Tournament
Fri Mar 09
12:00 PM
Roanoke
at Covenant
Fri Mar 09
12:00 PM
Wittenberg
at Guilford
Fri Mar 09
1:00 PM
Guilford
at Averett
Fri Mar 09
1:00 PM
Lynchburg
at Salisbury
Fri Mar 09
2:00 PM
Randolph-Macon
vs. Keuka
@ Virginia Beach, Va. Beach Blast Tournament
Fri Mar 09
2:00 PM
N.C. Wesleyan
at Lynchburg
Fri Mar 09
3:00 PM
King's (Pa.)
at Guilford
Fri Mar 09
3:00 PM
Guilford
at Averett
Fri Mar 09
3:00 PM
Lynchburg
at Salisbury
Fri Mar 09
3:00 PM
Wittenberg
at Guilford
Fri Mar 09
4:00 PM
Roanoke
at Mary Washington
Fri Mar 09
4:00 PM
Shenandoah
vs. New Rochelle
@ Virginia Beach, Va.
Fri Mar 09
4:00 PM
Roanoke
vs. Manhattanville
@ VIRGINIA BEACH, VA
Sat Mar 10
All Day
ODAC Qualifiers
vs. NCAA Division III Indoor Track & Field Championships
@ Birmingham CrossPlex in Birmingham, Ala. Day 2
Sat Mar 10
TBA
Roanoke
vs. Beach Blast Tournament
@ Virginia Beach, Va.
Sat Mar 10
10:00 AM
Hollins
at Washington and Lee
Sat Mar 10
10:00 AM
Penn St.-Abington
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 10
10:00 AM
Manhattanville
vs. Randolph-Macon
@ Virginia Beach, Va. Beach Blast Tournament
Sat Mar 10
10:00 AM
Washington and Lee
at Swarthmore
Sat Mar 10
10:00 AM
Penn St.-Abington
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 10
11:00 AM
Wittenberg
at Guilford
Sat Mar 10
12:00 PM
Immaculata
vs. Lynchburg
@ Henry S. Parker Complex, Field 1, Salisbury, Md. Salisbury Invitational
Sat Mar 10
12:00 PM
Penn College
vs. Shenandoah
@ Virginia Beach, Va.
Sat Mar 10
12:00 PM
Roanoke
vs. Gettysburg
@ Wesleyan Beach, Va.
Sat Mar 10
12:00 PM
Shenandoah
at Lynchburg
Sat Mar 10
12:00 PM
Randolph-Macon
at Emory & Henry
Sat Mar 10
12:00 PM
Washington and Lee
at Hampden-Sydney
Sat Mar 10
12:00 PM
Roanoke
at Bridgewater
Sat Mar 10
12:00 PM
Virginia Wesleyan
at Eastern Mennonite
Sat Mar 10
1:00 PM
Washington and Lee
at Emory & Henry
Sat Mar 10
1:00 PM
Wilson
at Randolph
Sat Mar 10
1:00 PM
Hampden-Sydney
at Randolph-Macon
Sat Mar 10
1:00 PM
Guilford
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 10
1:00 PM
Shenandoah
at Washington and Lee
Sat Mar 10
1:00 PM
Bridgewater
at Lynchburg
Sat Mar 10
2:00 PM
Guilford
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 10
2:00 PM
Immaculata
vs. Lynchburg
@ Henry S. Parker Complex, Field 1, Salisbury, Md. Salisbury Invitational
Sat Mar 10
2:00 PM
Shenandoah
vs. Keuka
@ Virginia Beach, Va.
Sat Mar 10
2:00 PM
Randolph-Macon
vs. Oswego
@ Virginia Beach, Va. Beach Blast Tournament
Sat Mar 10
2:00 PM
Roanoke
vs. Frostburg St.
@ Virginia Beach, Va.
Sat Mar 10
2:00 PM
Guilford
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 10
2:00 PM
Roanoke
at Randolph
Sat Mar 10
2:30 PM
Randolph-Macon
at Emory & Henry
Sat Mar 10
2:30 PM
Washington and Lee
at Hampden-Sydney
Sat Mar 10
3:00 PM
Scranton
at Shenandoah
Sat Mar 10
3:00 PM
Bridgewater
at Frostburg St.
Sat Mar 10
3:00 PM
Wilson
at Randolph
Sat Mar 10
3:00 PM
Shenandoah
at Lynchburg
Sat Mar 10
3:00 PM
Roanoke
at Bridgewater
Sat Mar 10
3:00 PM
Virginia Wesleyan
at Eastern Mennonite
Sat Mar 10
4:00 PM
Goucher
at Randolph-Macon
Sun Mar 11
10:00 AM
Rochester (N.Y.)
vs. Lynchburg
@ Henry S. Parker Complex, Field 1, Salisbury, Md. Salisbury Invitational
Sun Mar 11
11:00 AM
Washington and Lee
vs. Johns Hopkins
@ Swarthmore
Sun Mar 11
12:00 PM
Guilford
at Randolph-Macon
Sun Mar 11
12:00 PM
Rochester (N.Y.)
vs. Lynchburg
@ Henry S. Parker Complex, Field 1, Salisbury, Md. Salisbury Invitational
Sun Mar 11
12:00 PM
Guilford
at Randolph-Macon
Sun Mar 11
1:00 PM
William Peace
at Emory & Henry
Sun Mar 11
1:00 PM
Gettysburg
at Washington and Lee
Sun Mar 11
1:00 PM
Wilson
at Guilford
Sun Mar 11
1:00 PM
Chris. Newport
at Virginia Wesleyan
Sun Mar 11
1:00 PM
William Peace
at Emory & Henry
Sun Mar 11
1:00 PM
Elizabethtown
at Lynchburg
Sun Mar 11
3:00 PM
Wilson
at Guilford
Sun Mar 11
3:00 PM
Chris. Newport
at Virginia Wesleyan
Mon Mar 12
2 Days - 2 Rounds
SU
vs. adidas/TaylorMade Invitational
@ Dataw Island G.C. in Dataw Island, S.C. Hosted by Ohio Wesleyan University
Mon Mar 12
2 Days - 3 Rounds
SU
vs. adidas/TaylorMade Invitational
@ Cotton Dike Course at Dataw Island Club in St. Helena Island, S.C. Hosted by Ohio Wesleyan University
Mon Mar 12
9:30 AM
Emory & Henry
vs. Lycoming
@ North Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 12
11:30 AM
Emory & Henry
vs. Gettysburg
@ North Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 12
3:00 PM
Hamilton
at Guilford
Mon Mar 12
4:00 PM
Rowan
at Bridgewater
Mon Mar 12
4:00 PM
Scranton
at Hampden-Sydney
Mon Mar 12
4:00 PM
Albertus Magnus
at Hampden-Sydney
Tue Mar 13
9:30 AM
Emory & Henry
vs. Lesley
@ North Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 13
11:30 AM
Emory & Henry
vs. St. Joseph (Conn.)
@ Fast Pitch Dreams Classic North Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 13
2:00 PM
Emory
at Randolph-Macon
Tue Mar 13
3:00 PM
Pikeville University
at Virginia Wesleyan
Tue Mar 13
3:00 PM
Randolph
at Mary Baldwin
Tue Mar 13
3:00 PM
Pikeville University
at Virginia Wesleyan
Tue Mar 13
3:00 PM
Maryville (Tenn.)
at Emory & Henry
Tue Mar 13
3:00 PM
Marymount (Va.)
at Lynchburg
Tue Mar 13
3:00 PM
Shenandoah
at York (Pa.)
Tue Mar 13
3:00 PM
Chris. Newport
at Eastern Mennonite
Tue Mar 13
3:30 PM
Ferrum
at Randolph-Macon
Tue Mar 13
3:30 PM
Virginia Wesleyan
at Salisbury
Tue Mar 13
4:00 PM
Ferrum
at Hollins
Tue Mar 13
4:00 PM
Washington and Lee
at Bridgewater
Tue Mar 13
4:00 PM
Washington and Lee
at Randolph-Macon
Tue Mar 13
4:00 PM
Emory
at Randolph-Macon
Tue Mar 13
4:00 PM
Kenyon
at Roanoke
Tue Mar 13
4:00 PM
Stevenson
at Bridgewater
Tue Mar 13
4:30 PM
Averett
at Roanoke
Tue Mar 13
5:00 PM
Randolph
at Mary Baldwin
Tue Mar 13
6:30 PM
Averett
at Roanoke
Tue Mar 13
7:00 PM
Haverford
at Randolph-Macon
Tue Mar 13
8:00 PM
Mass.-Boston
at Virginia Wesleyan
Virginia Beach, Va.
Wed Mar 14
2:00 PM
N.C. Wesleyan
at Guilford
Wed Mar 14
3:00 PM
Roanoke
at Guilford
Wed Mar 14
3:00 PM
Greensboro
at Emory & Henry
Wed Mar 14
3:00 PM
Lasell
at Guilford
Wed Mar 14
3:00 PM
Roanoke
at Lynchburg
Wed Mar 14
3:30 PM
Mt. Aloysius
at Shenandoah
Wed Mar 14
4:00 PM
Bridgewater
at Sweet Briar
Wed Mar 14
4:00 PM
Susquehanna
at Roanoke
Wed Mar 14
4:00 PM
Delaware Valley
at Virginia Wesleyan
Wed Mar 14
4:00 PM
N.C. Wesleyan
at Guilford
Wed Mar 14
4:00 PM
Mass.-Boston
at Randolph-Macon
Ashland, Va.
Wed Mar 14
4:00 PM
Washington College
at Bridgewater
Wed Mar 14
4:00 PM
Cazenovia
at Guilford
Wed Mar 14
4:00 PM
Southern Vt.
at Hampden-Sydney
Wed Mar 14
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Washington and Lee
Wed Mar 14
4:00 PM
Bridgewater
at Mary Washington
Wed Mar 14
5:00 PM
Gettysburg
at Washington and Lee
Wed Mar 14
6:00 PM
Marywood
at Shenandoah
Wed Mar 14
7:00 PM
Ferrum
at Randolph
Thu Mar 15
9:30 AM
Emory & Henry
vs. St. Scholastica
@ North Myrtle Beach, S.C.
Thu Mar 15
11:30 AM
Emory & Henry
vs. Rutgers-Camden
@ North Myrtle Beach, S.C.
Thu Mar 15
2:00 PM
Emory
at Virginia Wesleyan
Thu Mar 15
2:00 PM
Greensboro
at Lynchburg
Thu Mar 15
3:00 PM
Mary Washington
at Bridgewater
Thu Mar 15
3:00 PM
Me.-Presque Isle
at Sweet Briar
Thu Mar 15
3:00 PM
Virginia St.
at Hampden-Sydney
Thu Mar 15
3:00 PM
Randolph-Macon
at N.C. Wesleyan
Thu Mar 15
3:00 PM
Chris. Newport
at Virginia Wesleyan
Thu Mar 15
4:00 PM
Sweet Briar
at Mary Baldwin
Thu Mar 15
4:00 PM
Emory
at Virginia Wesleyan
Thu Mar 15
4:00 PM
Greensboro
at Lynchburg
Thu Mar 15
4:30 PM
Marymount (Va.)
at Washington and Lee
Thu Mar 15
5:00 PM
Mary Washington
at Bridgewater
Thu Mar 15
5:00 PM
Me.-Presque Isle
at Sweet Briar
Fri Mar 16
3 Days - 3 Rounds
GC, HSC
vs. Jekyll Island Intercollegiate
@ Pine Lakes Course at Jekyll Island GC in Jekyll Island, Ga. Hosted by Oglethorpe University
Fri Mar 16
2:00 PM
Randolph
at Bridgewater
Fri Mar 16
2:00 PM
Lynchburg
at Virginia Wesleyan
Fri Mar 16
2:00 PM
Randolph
at Bridgewater
Fri Mar 16
3:00 PM
Hollins
at Guilford
Fri Mar 16
3:30 PM
Lynchburg
vs. Rochester Inst.
@ Owings Mills, Md. Mustang Classic
No Event
No Event
Previous Next View Full Schedule