Date Teams/Event Time Score Links
 
February
Thu. 8 at N.C. Wesleyan Final L, 2-0
Fri. 9 at N.C. Wesleyan Final W, 4-1
  at Guilford Final W, 17-9
  at N.C. Wesleyan Final L, 4-0
  at Washington and Lee Final L, 6-0
  at Washington and Lee Final L, 11-7
Sat. 10 at Maryville (Tenn.) Cancelled
  at Maryville (Tenn.) Cancelled
Sun. 11 at Averett Cancelled
  at Maryville (Tenn.) Cancelled
  at Maryville (Tenn.) Cancelled
Wed. 14 at Guilford Final W, 6-5
  at Southern Virginia Postponed
  at Washington and Lee Final L, 4-2
  at Methodist Final L, 9-3
Fri. 16 vs. Roanoke @ James Madison Univer Final W, 8-6
  *Location Change* - @ JMU
  at Hampden-Sydney Cancelled
  at William Peace Final L, 2-0
  vs. Roanoke @ James Madison Univer Final L, 9-1
  *Location Change* - @ JMU
Sat. 17 vs. Ferrum @ Morehead City, NC Final W, 11-7
  at Hampden-Sydney Cancelled
  at Randolph-Macon Cancelled
  at Hampden-Sydney Cancelled
  vs. Virginia Wesleyan @ Morehead City, NC Final L, 4-3
Sun. 18 at Brevard Final - 8 innings W, 21-1
  at Guilford Final L, 8-4
  rescheduled from 2/17
  at Greensboro Final W, 10-5
  vs. Randolph-Macon @ Richmond, Va. Final L, 3-1
  at Roanoke Cancelled
  at Averett Final W, 8-3
  vs. Ferrum @ Morehead City, NC Final L, 6-1
  at Brevard Final L, 6-5
  at Guilford Final W, 2-1
  note time change
  at Greensboro Final L, 12-1
  vs. Randolph-Macon @ Richmond, Va. Final L, 5-3
  at Roanoke Cancelled
Tue. 20 at Eastern Mennonite Final - 7 innings L, 4-2
  at Averett Final W, 14-2
  at Virginia Wesleyan Final L, 10-5
  at Eastern Mennonite Final - 7 innings L, 14-8
  at Hampden-Sydney
Bottom 8th
1-8
  Game halted in the 8th due to light; will resume April 19 at Ferrum
  at Methodist Final L, 7-6
Wed. 21 at Randolph-Macon Final L, 11-1
  at Chris. Newport Final L, 17-0
  at Averett Final W, 4-2
  at Maryville (Tenn.) Final L, 8-0
  at Methodist Final L, 4-1
  at Shenandoah Final - 8 innings L, 1-0
  at Shenandoah Final L, 9-1
Fri. 23 at Virginia Wesleyan Final - 7 innings L, 10-0
  at Emory & Henry Final L, 3-2
  at Washington and Lee Final L, 7-6
  at Emory & Henry Final L, 7-2
  at Virginia Wesleyan Final L, 10-7
  Virginia Beach, VA
  at Guilford Final L, 7-1
  at Eastern Mennonite Final L, 9-4
  at Hampden-Sydney Final L, 4-1
  Floyd B. Wilcox Memorial Tournament
  at Shenandoah Final W, 5-4
  vs. Roanoke @ Salem, Va. Final L, 3-1
  at Shenandoah Final W, 3-1
Sat. 24 at Virginia Wesleyan 8:30 AM 0-0
  at Eastern Mennonite Final W, 11-3
  at Hampden-Sydney Final W, 2-0
  Floyd B. Wilcox Memorial Tournament
  at Virginia Wesleyan
End of 1st
0-0
  at Emory & Henry Final L, 15-14
  at Guilford Final - 10 innings L, 11-10
  at Bridgewater Postponed
  at Roanoke Final L, 12-6
  at Lynchburg Final L, 9-2
  at Washington and Lee Final W, 11-4
  at Randolph-Macon Final L, 5-2
  at Virginia Wesleyan Final - 10 innings W, 8-7
  at Roanoke Final W, 5-3
  at Guilford Final T, 4-4
  at Bridgewater Postponed
  at Lynchburg Final L, 18-1
  at Washington and Lee Cancelled
Sun. 25 at Virginia Wesleyan
End of 6th
9-4
  at Randolph-Macon
Bottom of 2nd
0-2
  at Eastern Mennonite
Top of 3rd
0-0
  at Lynchburg
Bottom of 2nd
3-1
  @ Heritage High School
  at Bridgewater
Top of 3rd
0-4
  at Roanoke Cancelled
  at Shenandoah 2:00 PM
  at Eastern Mennonite 2:30 PM
  at Hampden-Sydney 3:00 PM
  Floyd B. Wilcox Memorial Tournament
  at Lynchburg 3:00 PM
  @ Heritage High School
  at Bridgewater 3:00 PM
Tue. 27 at Lynchburg 2:00 PM
  at Chris. Newport 2:00 PM
  at Virginia Wesleyan 2:00 PM
  at Ferrum 3:00 PM
  at Bridgewater 3:00 PM
  at Shenandoah 3:30 PM
Wed. 28 at Hampden-Sydney 2:30 PM
  at Washington and Lee 3:00 PM
  at Averett 3:00 PM
  at Roanoke 3:00 PM
 
March
Thu. 1 at Chris. Newport 2:00 PM
  at Roanoke 7:00 PM
Fri. 2 at Emory & Henry 2:00 PM
Sat. 3 at Hampden-Sydney 11:00 AM
  H-SC Classic
  at Washington and Lee 12:00 PM
  at Emory & Henry 12:00 PM
  at Shenandoah 12:00 PM
  at Bridgewater 12:00 PM
  vs. Roanoke @ Virginia Tech 12:00 PM
  at Randolph-Macon 12:00 PM
  at Guilford * 1:00 PM
  at Emory & Henry 2:30 PM
  at Washington and Lee 2:30 PM
  at Bridgewater 3:00 PM
  at Shenandoah 3:00 PM
  at Hampden-Sydney 3:00 PM
  H-SC Classic
  vs. Roanoke @ Virginia Tech 3:00 PM
  at Randolph-Macon 3:00 PM
Sun. 4 vs. Eastern Mennonite @ Myrtle Beach, S.C. 10:00 AM
  at Washington and Lee 12:00 PM
  at Randolph-Macon 12:00 PM
  at Roanoke 12:00 PM
  at Shenandoah 1:00 PM
  at Lynchburg * 1:00 PM
  at Hampden-Sydney 3:00 PM
  H-SC Classic
  vs. Eastern Mennonite @ Myrtle Beach, S.C. 6:00 PM
Mon. 5 at Lehman 10:00 AM
  vs. Eastern Mennonite @ Myrtle Beach, S.C. 10:00 AM
  at Bridgewater 12:00 PM
Tue. 6 at Bridgewater 12:00 PM
  vs. Eastern Mennonite @ Myrtle Beach, S.C. 12:00 PM
  at Lynchburg 2:00 PM
  at Washington and Lee 4:00 PM
  vs. Hampden-Sydney @ Myrtle Beach Ripken Complex 6:00 PM
  at Roanoke 7:00 PM
Wed. 7 vs. Hampden-Sydney @ Myrtle Beach Ripken Complex 10:00 AM
  at Virginia Wesleyan 2:00 PM
  at Emory & Henry 2:00 PM
  at Guilford 3:00 PM
  at Bridgewater 3:00 PM
Thu. 8 vs. Penn St.-Berks @ Myrtle Beach, S.C. 9:00 AM
  vs. Hampden-Sydney @ Myrtle Beach Ripken Complex 12:00 PM
  at Southern Virginia 2:00 PM
  Rescheduled from Feb. 8
Fri. 9 at Guilford 12:00 PM
  at Lynchburg 2:00 PM
  at Guilford 3:00 PM
Sat. 10 at Guilford 11:00 AM
  at Lynchburg * 12:00 PM
  at Emory & Henry * 12:00 PM
  at Hampden-Sydney * 12:00 PM
  at Bridgewater * 12:00 PM
  at Eastern Mennonite * 12:00 PM
  at Emory & Henry * 2:30 PM
  at Hampden-Sydney * 2:30 PM
  at Lynchburg * 3:00 PM
  at Bridgewater * 3:00 PM
  at Eastern Mennonite * 3:00 PM
Mon. 12 at Guilford 3:00 PM
  at Hampden-Sydney 4:00 PM
Tue. 13 at Emory & Henry 3:00 PM
  at Lynchburg 3:00 PM
  at York (Pa.) 3:00 PM
  at Eastern Mennonite 3:00 PM
  at Randolph-Macon 3:30 PM
  at Salisbury 3:30 PM
  at Bridgewater 4:00 PM
Wed. 14 at Emory & Henry 3:00 PM
  at Guilford 3:00 PM
  at Lynchburg * 3:00 PM
  at Shenandoah 3:30 PM
  at Hampden-Sydney 4:00 PM
  at Washington and Lee * 4:00 PM
  at Mary Washington 4:00 PM
Thu. 15 at N.C. Wesleyan 3:00 PM
  at Virginia Wesleyan 3:00 PM
  at Washington and Lee 4:30 PM
Sat. 17 at Bridgewater * 12:00 PM
  at Shenandoah 12:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 12:00 PM
  at Emory & Henry * 12:00 PM
  at Roanoke * 12:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 2:30 PM
  at Emory & Henry * 3:00 PM
  at Randolph-Macon * 3:00 PM
  at Bridgewater * 3:00 PM
  at Roanoke * 3:00 PM
Sun. 18 at Randolph-Macon * 1:00 PM
  at Shenandoah 1:00 PM
Mon. 19 at Guilford 3:00 PM
Tue. 20 at Mary Washington 3:00 PM
  at Ferrum 3:30 PM
  at Shenandoah 4:00 PM
  at Greensboro 5:00 PM
Wed. 21 at Lynchburg * 3:00 PM
  CODE RED Game
  at Emory & Henry 3:00 PM
  at Eastern Mennonite * 3:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 3:30 PM
  at Bridgewater * 4:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
Fri. 23 at Apprentice School 2:00 PM
  at Lynchburg 3:00 PM
Sat. 24 at Shenandoah * 12:00 PM
  at Lynchburg * 12:00 PM
  at Eastern Mennonite * 12:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 12:00 PM
  at Randolph-Macon * 12:00 PM
  at Lynchburg * 2:30 PM
  at Shenandoah * 3:00 PM
  at Eastern Mennonite * 3:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 3:00 PM
  at Randolph-Macon * 3:00 PM
Sun. 25 at Virginia Wesleyan 12:00 PM
Mon. 26 at Hampden-Sydney 4:00 PM
  at Dickinson 4:00 PM
Tue. 27 at Emory & Henry * 3:00 PM
  at Randolph-Macon * 3:30 PM
  at Washington and Lee * 4:00 PM
  at Shenandoah * 4:00 PM
  at Greensboro 4:00 PM
Wed. 28 at Guilford 3:00 PM
  at Virginia Wesleyan 3:30 PM
  at Bridgewater 4:00 PM
Thu. 29 at Marymount (Va.) 1:00 PM
  at N.C. Wesleyan 3:00 PM
  at Randolph-Macon 3:30 PM
  at Eastern Mennonite 4:00 PM
Sat. 31 at Lynchburg * 12:00 PM
  at Guilford * 12:00 PM
  at Hampden-Sydney * 12:00 PM
  at Bridgewater * 12:00 PM
  at Washington and Lee * 1:00 PM
  at Guilford * 3:00 PM
  at Lynchburg * 3:00 PM
  at Hampden-Sydney * 3:00 PM
  at Bridgewater * 3:00 PM
  at Washington and Lee * 3:30 PM
 
April
Mon. 2 at Marymount (Va.) 1:00 PM
  at Bridgewater 2:00 PM
Tue. 3 at Lynchburg 3:00 PM
  at Methodist 3:30 PM
  at Eastern Mennonite 4:00 PM
  at Washington and Lee * 4:00 PM
  at Ferrum 7:00 PM
Wed. 4 at Virginia Wesleyan * 3:00 PM
  at Guilford * 3:00 PM
  at Bridgewater * 4:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
Thu. 5 at Randolph-Macon 3:30 PM
Sat. 7 at Shenandoah * 12:00 PM
  at Hampden-Sydney * 12:00 PM
  at Guilford * 12:00 PM
  at Roanoke * 12:00 PM
  at Lynchburg * 12:00 PM
  at Shenandoah * 3:00 PM
  at Hampden-Sydney * 3:00 PM
  at Guilford * 3:00 PM
  at Lynchburg * 3:00 PM
  at Roanoke * 3:00 PM
Sun. 8 at Shenandoah 1:00 PM
  at Shenandoah 4:00 PM
Mon. 9 at Greensboro 4:00 PM
  vs. Roanoke @ Ferrum 7:00 PM
Tue. 10 at Guilford * 3:00 PM
  at Hood 3:30 PM
  at Randolph-Macon * 3:30 PM
  at Shenandoah * 4:00 PM
  at Hampden-Sydney * 4:00 PM
Wed. 11 at Elizabethtown 3:00 PM
  at Catholic 3:30 PM
Sat. 14 at Washington and Lee * 12:00 PM
  at Emory & Henry * 12:00 PM
  at Hampden-Sydney * 12:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 12:00 PM
  at Randolph-Macon * 12:00 PM
  at Washington and Lee * 2:30 PM
  at Hampden-Sydney * 3:00 PM
  at Emory & Henry * 3:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 3:00 PM
  at Randolph-Macon * 3:00 PM
Sun. 15 at Marymount (Va.) 1:00 PM
Tue. 17 at Methodist 3:00 PM
  at Shenandoah 4:00 PM
  at Bridgewater 4:00 PM
  at Ferrum 6:00 PM
  at Piedmont International 6:00 PM
  at Bluefield Col. 6:00 PM
  at Methodist 6:00 PM
Wed. 18 at Eastern Mennonite * 3:00 PM
  at Bridgewater * 4:00 PM
  at Hampden-Sydney * 4:00 PM
  at Greensboro 6:00 PM
  at Ferrum 6:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
Thu. 19 at Ferrum 6:00 PM
Fri. 20 at Piedmont 7:00 PM
Sat. 21 at Shenandoah * 12:00 PM
  at Emory & Henry * 12:00 PM
  at Eastern Mennonite * 12:00 PM
  at Bridgewater * 12:00 PM
  at Roanoke * 12:00 PM
  at Roanoke * 2:30 PM
  at Emory & Henry * 3:00 PM
  at Shenandoah * 3:00 PM
  at Eastern Mennonite * 3:00 PM
  at Bridgewater * 3:00 PM
  at Piedmont 3:00 PM
Sun. 22 at Washington and Lee 12:00 PM
  at Piedmont 2:00 PM
  at Washington and Lee 2:30 PM
Mon. 23 vs. Roanoke @ VMI 7:00 PM
Tue. 24 at Emory & Henry * 3:00 PM
  at Shenandoah * 4:00 PM
  at Hampden-Sydney * 4:00 PM
  at Eastern Mennonite * 4:00 PM
  at Greensboro 6:00 PM
Wed. 25 at Marymount (Va.) 1:00 PM
  at Shenandoah 6:00 PM
Thu. 26 at Randolph-Macon 3:30 PM
  at Lynchburg 4:00 PM
Sat. 28 at Virginia Wesleyan * 12:00 PM
  at Randolph-Macon * 12:00 PM
  at Eastern Mennonite * 12:00 PM
  at Washington and Lee * 12:30 PM
  at Guilford * 1:00 PM
  at Washington and Lee * 3:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 3:00 PM
  at Eastern Mennonite * 3:00 PM
  at Randolph-Macon * 3:00 PM
  at Guilford * 4:00 PM
Sun. 29 at Frostburg St. 3:00 PM
 
May
Tue. 1 at Randolph-Macon 3:30 PM
Fri. 4 vs. #1 Seed @ at #1 Seed
  Game 1 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
  vs. #2 Seed @ at #2 Seed
  Game 1 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
  vs. #3 Seed @ at #3 Seed
  Game 1 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
  vs. #4 Seed @ at #4 Seed
  Game 1 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
Sat. 5 vs. #1 Seed @ at #1 Seed
  Game 2 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
  vs. #1 Seed @ at #1 Seed
  Game 3 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
  vs. #2 Seed @ at #2 Seed
  Game 2 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
  vs. #2 Seed @ at #2 Seed
  Game 3 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
  vs. #3 Seed @ at #3 Seed
  Game 2 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
  vs. #3 Seed @ at #3 Seed
  Game 3 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
  vs. #4 Seed @ at #4 Seed
  Game 2 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
  vs. #4 Seed @ at #4 Seed
  Game 3 - Best-of-3 Series; Date Subject to Change
Fri. 11 vs. TBA @ City Stadium in Lynchburg, Va.
  Game 1 - ODAC Tournament
  vs. TBA @ City Stadium in Lynchburg, Va.
  Game 2 - ODAC Tournament
Sat. 12 vs. Loser Game 2 @ City Stadium in Lynchburg, Va.
  Game 3 - ODAC Tournament - Elimination Game
  vs. Winner Game 2 @ City Stadium in Lynchburg, Va.
  Game 4 - ODAC Tournament
  vs. Loser Game 4 @ City Stadium in Lynchburg, Va.
  Game 5 - ODAC Tournament - Elimination Game
Sun. 13 vs. Winner Game 5 @ City Stadium in Lynchburg, Va.
  Game 6 - ODAC Tournament
  vs. Winner Game 6 @ City Stadium in Lynchburg, Va.
  Game 7 - ODAC Tournament - If Necessary
* Conference