Top Stories

September 26, 2018 ODAC Inks Two-Year Deal with Salem for Baseball Tournament Play The ODAC Baseball Tournament has undergone quite a few changes over the past few years with a new split weekend format introduced in 2018....
August 10, 2018 ODAC Announces 2017-18 Sportsmanship Teams The Old Dominion Athletic Conference is pleased to announce the 2017-18 ODAC Sportsmanship Teams in each of the conference's 24 sponsored...
June 8, 2018 DRAFTED! R-MC's Selby and SU's Morse Selected in Major League Baseball Draft A pair of ODAC standout right-handers had a new door opened for them earlier this week in the annual Major League Baseball first-year player...
May 28, 2018 Duphorn Shines in Randolph-Macon's Season-Ending Loss to Texas-Tyler Sophomore Ryan Duphorn (Erial, N.J./Paul VI) went 3 for 4 with one run and three RBI as the top-seeded Randolph-Macon baseball team fell 8-6...

Standings

2019 ODAC Baseball Standings

School Conf Overall
BridgewaterBridgewater 0-0 0-0
Eastern MennoniteEastern Mennonite 0-0 0-0
Emory & HenryEmory & Henry 0-0 0-0
FerrumFerrum 0-0 0-0
GuilfordGuilford 0-0 0-0
Hampden-SydneyHampden-Sydney 0-0 0-0
LynchburgLynchburg 0-0 0-0
Randolph-MaconRandolph-Macon 0-0 0-0
RoanokeRoanoke 0-0 0-0
ShenandoahShenandoah 0-0 0-0
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 0-0 0-0
Washington and LeeWashington and Lee 0-0 0-0

Players of The Week

Scoreboard

Sat Feb 02
12:00 PM
Stratford
at Hampden-Sydney
Scrimmage
Sun Feb 03
12:00 PM
Paul D. Camp Community College
at Hampden-Sydney
Scrimmage
Fri Feb 08
1:00 PM
Sewanee
vs. Guilford
@ Montgomery, Ala. Huntingdon Firehouse Classic Tournament
Sat Feb 09
11:00 AM
Eastern Mennonite
at N.C. Wesleyan
7 innings
Sat Feb 09
12:00 PM
Emory & Henry
at Berry
Sat Feb 09
12:00 PM
Washington and Lee
at Averett
Sat Feb 09
1:00 PM
Eastern Mennonite
at N.C. Wesleyan
7 innings
Sat Feb 09
1:00 PM
Roanoke
at Methodist
Sat Feb 09
1:00 PM
Ferrum
at Chris. Newport
Sat Feb 09
3:00 PM
Emory & Henry
at Berry
Sat Feb 09
3:00 PM
Washington and Lee
at Averett
Sat Feb 09
4:00 PM
Roanoke
at Methodist
Sat Feb 09
5:00 PM
Guilford
at Huntingdon
Huntingdon Firehouse Classic Tournament
Sun Feb 10
1:00 PM
Guilford
vs. Berea
@ Huntingdon College Huntingdon Firehouse Classic Tournament
Sun Feb 10
1:00 PM
Emory & Henry
at Berry
Sun Feb 10
1:00 PM
Averett
at Washington and Lee
Sun Feb 10
1:00 PM
Eastern Mennonite
at N.C. Wesleyan
Sun Feb 10
1:00 PM
Ferrum
at Chris. Newport
Tue Feb 12
3:30 PM
Southern Virginia
at Washington and Lee
Tue Feb 12
4:00 PM
Bridgewater
at Averett
Wed Feb 13
2:30 PM
William Peace
at Guilford
Fri Feb 15
2:00 PM
Emory & Henry
at Covenant
Fri Feb 15
7:00 PM
Virginia Wesleyan
at LaGrange
Sat Feb 16
11:00 AM
Bridgewater
at DeSales
Sat Feb 16
12:00 PM
Oneonta
at Ferrum
Sat Feb 16
12:00 PM
Emory & Henry
at Covenant
Sat Feb 16
12:00 PM
Misericordia
at Shenandoah
Sat Feb 16
12:00 PM
Hampden-Sydney
at William Peace
Sat Feb 16
12:00 PM
Messiah
at Roanoke
Sat Feb 16
12:00 PM
Penn St.-Altoona
at Eastern Mennonite
7 innings
Sat Feb 16
1:00 PM
Lynchburg
at Maryville (Tenn.)
Sat Feb 16
1:00 PM
Washington and Lee
at Pfeiffer
Sat Feb 16
1:00 PM
Penn St.-Abington
at Guilford
Sat Feb 16
2:00 PM
Virginia Wesleyan
at LaGrange
Sat Feb 16
2:00 PM
Rensselaer
at Randolph-Macon
Sat Feb 16
2:30 PM
Emory & Henry
at Covenant
Sat Feb 16
3:00 PM
Oneonta
at Ferrum
Sat Feb 16
3:00 PM
Misericordia
at Shenandoah
Sat Feb 16
3:00 PM
Penn St.-Altoona
at Eastern Mennonite
7 innings
Sat Feb 16
3:00 PM
Hampden-Sydney
at William Peace
Sat Feb 16
3:00 PM
Messiah
at Roanoke
Sat Feb 16
4:00 PM
Washington and Lee
at Pfeiffer
Sat Feb 16
4:00 PM
Lynchburg
at Maryville (Tenn.)
Sat Feb 16
5:00 PM
Bridgewater
vs. Neumann
@ Fayettville, N.C.
Sun Feb 17
11:00 AM
St. John Fisher
at Roanoke
Sun Feb 17
11:00 AM
Penn St.-Abington
at Guilford
Sun Feb 17
12:00 PM
Oneonta
at Ferrum
Sun Feb 17
12:00 PM
Lynchburg
at Maryville (Tenn.)
Sun Feb 17
12:00 PM
Rensselaer
at Randolph-Macon
Sun Feb 17
1:00 PM
Washington and Lee
at Pfeiffer
Sun Feb 17
1:00 PM
William Peace
at Hampden-Sydney
Sun Feb 17
2:00 PM
Bridgewater
at Methodist
Sun Feb 17
2:00 PM
Virginia Wesleyan
at LaGrange
Sun Feb 17
3:00 PM
Rensselaer
at Randolph-Macon
Tue Feb 19
2:00 PM
Eastern Mennonite
at Chris. Newport
Tue Feb 19
2:30 PM
Elmira (N.Y.)
at Guilford
Tue Feb 19
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Averett
Tue Feb 19
4:00 PM
Washington and Lee
at Piedmont
Wed Feb 20
2:00 PM
Lynchburg
at Averett
Wed Feb 20
5:00 PM
Washington and Lee
at Oglethorpe
Fri Feb 22
11:00 AM
Southern Virginia vs. Moravian
at Hampden-Sydney
Ty Cobb Classic
Fri Feb 22
2:00 PM
Washington and Lee
at Emory
Fri Feb 22
2:00 PM
Baldwin Wallace
at Ferrum
Fri Feb 22
3:00 PM
Guilford
at Greensboro
Fri Feb 22
3:00 PM
Southern Virginia vs. Keystone
at Hampden-Sydney
Ty Cobb Classic
Sat Feb 23
11:00 AM
Lynchburg
at Penn St.-Behrend
Armstrong/Diamond Invitational
Sat Feb 23
11:00 AM
Keystone vs. Moravian
at Hampden-Sydney
Ty Cobb Classic
Sat Feb 23
11:00 AM
Washington and Lee
at Emory
Sat Feb 23
12:00 PM
Messiah
at Bridgewater
Sat Feb 23
12:00 PM
Neumann
at Shenandoah
Sat Feb 23
12:00 PM
Fredonia
at Emory & Henry
Sat Feb 23
12:00 PM
Roanoke
at Chris. Newport
Sat Feb 23
12:00 PM
Alvernia
at Randolph-Macon
Sat Feb 23
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Eastern Mennonite
Sat Feb 23
2:00 PM
Fredonia
at Emory & Henry
Sat Feb 23
2:00 PM
Washington and Lee
at Emory
Sat Feb 23
2:30 PM
Franklin & Marshall
at Guilford
Sat Feb 23
3:00 PM
Messiah
at Bridgewater
Sat Feb 23
3:00 PM
Neumann
at Shenandoah
Sat Feb 23
3:00 PM
Roanoke
at Chris. Newport
Sat Feb 23
3:00 PM
Southern Virginia
at Hampden-Sydney
Ty Cobb Classic
Sat Feb 23
3:00 PM
Alvernia
at Randolph-Macon
Sat Feb 23
3:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Eastern Mennonite
Sat Feb 23
5:00 PM
Lynchburg
vs. Rutgers-Camden
@ Fayetteville, N.C. Armstrong/Diamond Invitational
Sun Feb 24
11:00 AM
Keystone
at Hampden-Sydney
Ty Cobb Classic
Sun Feb 24
12:00 PM
Roanoke
vs. Tufts
@ @ CNU
Sun Feb 24
12:00 PM
Denison
at Ferrum
Sun Feb 24
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Eastern Mennonite
Sun Feb 24
12:00 PM
DeSales
at Bridgewater
Sun Feb 24
1:00 PM
Neumann
at Shenandoah
Sun Feb 24
1:00 PM
Fredonia
at Emory & Henry
Sun Feb 24
1:00 PM
Greensboro
at Guilford
Sun Feb 24
1:00 PM
Franklin & Marshall
at Randolph-Macon
Sun Feb 24
2:00 PM
Lynchburg
at Methodist
Armstrong/Diamond Invitational
Sun Feb 24
3:00 PM
Moravian
at Hampden-Sydney
Ty Cobb Classic
Sun Feb 24
3:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Eastern Mennonite
Sun Feb 24
3:00 PM
DeSales
at Bridgewater
Tue Feb 26
2:00 PM
Ferrum
at N.C. Wesleyan
Tue Feb 26
2:30 PM
Randolph-Macon
at Chris. Newport
Tue Feb 26
3:00 PM
Emory & Henry
at Maryville (Tenn.)
Wed Feb 27
1:00 PM
Hampden-Sydney
at Marymount (Va.)
Wed Feb 27
2:00 PM
Roanoke
at Averett
Wed Feb 27
3:00 PM
Southern Virginia
at Eastern Mennonite
Wed Feb 27
4:00 PM
Guilford
at Methodist
Fri Mar 01
2:30 PM
Messiah
at Randolph-Macon
Fri Mar 01
2:30 PM
Hilbert
at Bridgewater
Fri Mar 01
3:00 PM
RIT vs. Frostburg St.
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Fri Mar 01
4:00 PM
New Paltz
at Shenandoah
Sat Mar 02
TBA
Bridgewater
at Spring Break Trip
Sat Mar 02
11:00 AM
RIT vs. Frostburg St.
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Sat Mar 02
12:00 PM
Oneonta
at Eastern Mennonite
Sat Mar 02
12:00 PM
Mt. Aloysius
at Emory & Henry
Sat Mar 02
12:00 PM
Rochester (N.Y.)
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 02
12:00 PM
Ithaca
at Shenandoah
Sat Mar 02
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Lynchburg
Sat Mar 02
12:00 PM
Washington and Lee
at Ferrum
Sat Mar 02
12:00 PM
Southern Virginia
at Guilford
Sat Mar 02
2:00 PM
Roanoke
at Emory
Sat Mar 02
2:30 PM
Mt. Aloysius
at Emory & Henry
Sat Mar 02
2:30 PM
Rowan
at Randolph-Macon
Sat Mar 02
3:00 PM
Oneonta
at Eastern Mennonite
Sat Mar 02
3:00 PM
Southern Virginia
at Guilford
Sat Mar 02
3:00 PM
Washington and Lee
at Ferrum
Sat Mar 02
3:00 PM
Rochester (N.Y.)
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 02
3:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Lynchburg
Sat Mar 02
3:00 PM
St. Mary's (Md.)
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Sat Mar 02
4:00 PM
New Paltz
at Shenandoah
Sun Mar 03
11:00 AM
RIT vs. St. Mary's
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Sun Mar 03
12:00 PM
Rochester (N.Y.)
at Virginia Wesleyan
Sun Mar 03
12:00 PM
Rowan
at Randolph-Macon
Sun Mar 03
1:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Lynchburg
Sun Mar 03
1:00 PM
Oneonta
at Eastern Mennonite
Sun Mar 03
1:00 PM
Mt. Aloysius
at Emory & Henry
Sun Mar 03
1:00 PM
Roanoke
at Emory
Sun Mar 03
1:00 PM
Franklin & Marshall
at Shenandoah
Sun Mar 03
3:00 PM
Frostburg St.
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Tue Mar 05
TBA
Roanoke
at Birmingham Southern
Tue Mar 05
2:00 PM
William Peace
at Lynchburg
Tue Mar 05
3:00 PM
Shenandoah
at Dickinson
Tue Mar 05
3:00 PM
Methodist
at Hampden-Sydney
Tue Mar 05
3:00 PM
Ferrum
at Averett
Tue Mar 05
3:00 PM
Chris. Newport
at Eastern Mennonite
Tue Mar 05
3:00 PM
Virginia Wesleyan
at Salisbury
Wed Mar 06
TBA
Roanoke
at Birmingham Southern
Wed Mar 06
1:00 PM
Randolph-Macon
at Marymount (Va.)
Wed Mar 06
2:00 PM
Emory & Henry
at Brevard
Wed Mar 06
3:00 PM
Lynchburg
at William Peace
Wed Mar 06
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Averett
Wed Mar 06
3:30 PM
Southern Virginia
at Washington and Lee
Wed Mar 06
4:00 PM
Guilford
at Pfeiffer
Thu Mar 07
3:00 PM
Chris. Newport
at Hampden-Sydney
Sat Mar 09
12:00 PM
Shenandoah
at Emory & Henry
Sat Mar 09
12:00 PM
Lynchburg
at Washington and Lee
Sat Mar 09
12:00 PM
Hampden-Sydney
at Roanoke
Sat Mar 09
12:00 PM
Ferrum
at Eastern Mennonite
Sat Mar 09
12:00 PM
Bridgewater
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 09
3:00 PM
Ferrum
at Eastern Mennonite
Sat Mar 09
3:00 PM
Shenandoah
at Emory & Henry
Sat Mar 09
3:00 PM
Lynchburg
at Washington and Lee
Sat Mar 09
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Roanoke
Sat Mar 09
3:00 PM
Randolph-Macon
at Guilford
Sat Mar 09
3:00 PM
Bridgewater
at Virginia Wesleyan
Sun Mar 10
1:00 PM
Randolph-Macon
at Guilford
Sun Mar 10
2:00 PM
Wilmington (Ohio)
at Ferrum
Mon Mar 11
2:30 PM
Wilmington (Ohio)
at Ferrum
Mon Mar 11
3:00 PM
Hampden-Sydney
at York (Pa.)
Tue Mar 12
3:00 PM
Lynchburg
at Mary Washington
Tue Mar 12
3:00 PM
Randolph-Macon
at N.C. Wesleyan
Tue Mar 12
4:00 PM
Emory & Henry
at Methodist
Tue Mar 12
7:00 PM
Southern Virginia
at Roanoke
Wed Mar 13
3:00 PM
Emory & Henry
at N.C. Wesleyan
Wed Mar 13
3:00 PM
Shenandoah
at Mary Washington
Wed Mar 13
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Salisbury
Wed Mar 13
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Washington and Lee
Wed Mar 13
5:00 PM
Guilford
at William Peace
Wed Mar 13
7:00 PM
Averett
at Roanoke
Sat Mar 16
12:00 PM
Virginia Wesleyan
at Shenandoah
Sat Mar 16
12:00 PM
Emory & Henry
at Randolph-Macon
Sat Mar 16
12:00 PM
Eastern Mennonite
at Lynchburg
Sat Mar 16
12:00 PM
Roanoke
at Washington and Lee
Sat Mar 16
12:00 PM
Guilford
at Hampden-Sydney
Sat Mar 16
12:00 PM
Bridgewater
at Ferrum
Sat Mar 16
2:00 PM
Bridgewater
at Ferrum
Sat Mar 16
3:00 PM
Virginia Wesleyan
at Shenandoah
Sat Mar 16
3:00 PM
Emory & Henry
at Randolph-Macon
Sat Mar 16
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Lynchburg
Sat Mar 16
3:00 PM
Roanoke
at Washington and Lee
Sat Mar 16
3:00 PM
Guilford
at Hampden-Sydney
Mon Mar 18
3:00 PM
Tufts
at Guilford
Tue Mar 19
3:00 PM
Averett
at Ferrum
Tue Mar 19
3:30 PM
Bridgewater
at Mary Washington
Tue Mar 19
7:00 PM
Greensboro
at Roanoke
Wed Mar 20
3:00 PM
Ferrum
at Emory & Henry
Wed Mar 20
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Lynchburg
Wed Mar 20
3:00 PM
Washington and Lee
at Eastern Mennonite
Wed Mar 20
3:30 PM
Virginia Wesleyan
at Randolph-Macon
Wed Mar 20
4:00 PM
Shenandoah
at Bridgewater
Wed Mar 20
6:00 PM
Guilford
at Roanoke
Thu Mar 21
3:00 PM
Brockport
at Ferrum
Thu Mar 21
3:30 PM
Mt. Aloysius
at Shenandoah
Fri Mar 22
3:00 PM
Tufts
at Lynchburg
Fri Mar 22
4:00 PM
Trinity (Conn.)
at Washington and Lee
Sat Mar 23
12:00 PM
Shenandoah
at Roanoke
Sat Mar 23
12:00 PM
Emory & Henry
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 23
12:00 PM
Ferrum
at Lynchburg
Sat Mar 23
12:00 PM
Washington and Lee
at Guilford
Sat Mar 23
12:00 PM
Hampden-Sydney
at Eastern Mennonite
Sat Mar 23
12:00 PM
Randolph-Macon
at Bridgewater
Sat Mar 23
3:00 PM
Shenandoah
at Roanoke
Sat Mar 23
3:00 PM
Emory & Henry
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 23
3:00 PM
Ferrum
at Lynchburg
Sat Mar 23
3:00 PM
Washington and Lee
at Guilford
Sat Mar 23
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Eastern Mennonite
Sat Mar 23
3:00 PM
Randolph-Macon
at Bridgewater
Tue Mar 26
3:00 PM
Lynchburg
at Virginia Wesleyan
Tue Mar 26
3:30 PM
Randolph-Macon
at St. Mary's (Md.)
Tue Mar 26
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Shenandoah
Tue Mar 26
4:00 PM
Bridgewater
at Washington and Lee
Tue Mar 26
6:00 PM
Guilford
at Ferrum
Tue Mar 26
7:00 PM
Emory & Henry
at Roanoke
Wed Mar 27
3:00 PM
Roanoke
at Mary Washington
Wed Mar 27
4:00 PM
Averett
at Bridgewater
Wed Mar 27
6:00 PM
Guilford
vs. Greensboro
@ New Bridge Bank Park (Greensboro, N.C.)
Wed Mar 27
6:00 PM
Southern Virginia
at Ferrum
Thu Mar 28
3:00 PM
Averett
at Lynchburg
Thu Mar 28
4:00 PM
Shenandoah
at Frostburg St.
Thu Mar 28
4:00 PM
Randolph-Macon
at Hampden-Sydney
Sat Mar 30
12:00 PM
Lynchburg
at Emory & Henry
Sat Mar 30
12:00 PM
Shenandoah
at Randolph-Macon
Sat Mar 30
12:00 PM
Hampden-Sydney
at Washington and Lee
Sat Mar 30
12:00 PM
Guilford
at Eastern Mennonite
Sat Mar 30
12:00 PM
Roanoke
at Bridgewater
Sat Mar 30
2:00 PM
Virginia Wesleyan
at Ferrum
Sat Mar 30
3:00 PM
Shenandoah
at Randolph-Macon
Sat Mar 30
3:00 PM
Lynchburg
at Emory & Henry
Sat Mar 30
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Washington and Lee
Sat Mar 30
3:00 PM
Guilford
at Eastern Mennonite
Sat Mar 30
3:00 PM
Roanoke
at Bridgewater
Sat Mar 30
4:30 PM
Virginia Wesleyan
at Ferrum
Tue Apr 02
3:00 PM
Maryville (Tenn.)
at Emory & Henry
Tue Apr 02
3:30 PM
York (Pa.)
at Shenandoah
Tue Apr 02
3:30 PM
Virginia Wesleyan
at N.C. Wesleyan
Wed Apr 03
3:00 PM
Emory & Henry
at Guilford
Wed Apr 03
3:00 PM
Randolph-Macon
at Lynchburg
Wed Apr 03
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Virginia Wesleyan
Wed Apr 03
4:00 PM
Shenandoah
at Washington and Lee
Wed Apr 03
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Bridgewater
Wed Apr 03
7:00 PM
Ferrum
at Roanoke
Thu Apr 04
3:30 PM
N.C. Wesleyan
at Randolph-Macon
Thu Apr 04
4:00 PM
Averett
at Hampden-Sydney
Sat Apr 06
12:00 PM
Marymount (Va.)
at Ferrum
Sat Apr 06
12:00 PM
Lynchburg
at Shenandoah
Sat Apr 06
12:00 PM
Emory & Henry
at Hampden-Sydney
Sat Apr 06
12:00 PM
Bridgewater
at Guilford
Sat Apr 06
12:00 PM
Roanoke
at Virginia Wesleyan
Sat Apr 06
12:00 PM
Randolph-Macon
at Eastern Mennonite
Sat Apr 06
3:00 PM
Marymount (Va.)
at Ferrum
Sat Apr 06
3:00 PM
Emory & Henry
at Hampden-Sydney
Sat Apr 06
3:00 PM
Lynchburg
at Shenandoah
Sat Apr 06
3:00 PM
Bridgewater
at Guilford
Sat Apr 06
3:00 PM
Roanoke
at Virginia Wesleyan
Sat Apr 06
3:00 PM
Randolph-Macon
at Eastern Mennonite
Sun Apr 07
2:00 PM
Shenandoah
at Penn St.-Harrisburg
Tue Apr 09
3:00 PM
Roanoke
at Emory & Henry
Tue Apr 09
3:00 PM
Virginia Wesleyan
at Lynchburg
Tue Apr 09
3:00 PM
Ferrum
at Guilford
Tue Apr 09
3:30 PM
Hampden-Sydney
at Randolph-Macon
Tue Apr 09
4:00 PM
Bridgewater
at Shenandoah
Tue Apr 09
4:00 PM
Southern Virginia
at Eastern Mennonite
Wed Apr 10
3:00 PM
Pfeiffer
at Guilford
Wed Apr 10
3:30 PM
N.C. Wesleyan
at Virginia Wesleyan
Wed Apr 10
4:00 PM
Hood
at Eastern Mennonite
Wed Apr 10
7:00 PM
Roanoke
at Greensboro
Sat Apr 13
12:00 PM
Eastern Mennonite
at Emory & Henry
Sat Apr 13
12:00 PM
Guilford
at Lynchburg
Sat Apr 13
12:00 PM
Virginia Wesleyan
at Washington and Lee
Sat Apr 13
12:00 PM
Hampden-Sydney
at Bridgewater
Sat Apr 13
2:00 PM
Shenandoah
at Ferrum
Sat Apr 13
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Emory & Henry
Sat Apr 13
3:00 PM
Guilford
at Lynchburg
Sat Apr 13
3:00 PM
Virginia Wesleyan
at Washington and Lee
Sat Apr 13
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Bridgewater
Sat Apr 13
3:00 PM
Randolph-Macon
at Roanoke
Sat Apr 13
5:00 PM
Shenandoah
at Ferrum
Sat Apr 13
6:00 PM
Randolph-Macon
at Roanoke
Tue Apr 16
3:00 PM
Brevard
at Emory & Henry
Tue Apr 16
3:00 PM
Greensboro
at Lynchburg
Tue Apr 16
3:30 PM
William Peace
at Randolph-Macon
Tue Apr 16
4:00 PM
Marymount (Va.)
at Shenandoah
Tue Apr 16
7:00 PM
Southern Virginia
at Roanoke
Wed Apr 17
3:00 PM
Shenandoah
at Eastern Mennonite
Wed Apr 17
3:00 PM
Roanoke
at Guilford
Wed Apr 17
3:30 PM
Randolph-Macon
at Virginia Wesleyan
Wed Apr 17
4:00 PM
Lynchburg
at Hampden-Sydney
Wed Apr 17
4:00 PM
Washington and Lee
at Bridgewater
Wed Apr 17
6:00 PM
Emory & Henry
at Ferrum
Thu Apr 18
1:00 PM
Washington and Lee
at Marymount (Va.)
Thu Apr 18
4:00 PM
Mary Washington
at Bridgewater
Sat Apr 20
12:00 PM
Hampden-Sydney
at Shenandoah
Sat Apr 20
12:00 PM
Washington and Lee
at Emory & Henry
Sat Apr 20
12:00 PM
Bridgewater
at Lynchburg
Sat Apr 20
12:00 PM
Virginia Wesleyan
at Guilford
Sat Apr 20
12:00 PM
Roanoke
at Eastern Mennonite
Sat Apr 20
12:00 PM
Ferrum
at Randolph-Macon
Sat Apr 20
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Shenandoah
Sat Apr 20
3:00 PM
Washington and Lee
at Emory & Henry
Sat Apr 20
3:00 PM
Bridgewater
at Lynchburg
Sat Apr 20
3:00 PM
Virginia Wesleyan
at Guilford
Sat Apr 20
3:00 PM
Roanoke
at Eastern Mennonite
Sat Apr 20
3:00 PM
Ferrum
at Randolph-Macon
Tue Apr 23
3:00 PM
Guilford
at Emory & Henry
Tue Apr 23
3:30 PM
Lynchburg
at Randolph-Macon
Tue Apr 23
4:00 PM
Washington and Lee
at Shenandoah
Tue Apr 23
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at Hampden-Sydney
Tue Apr 23
4:00 PM
Bridgewater
at Eastern Mennonite
Tue Apr 23
7:00 PM
Roanoke
at Ferrum
Wed Apr 24
3:30 PM
SHENANDOAH
at Messiah
Wed Apr 24
4:00 PM
Ferrum
at Southern Virginia
Thu Apr 25
3:00 PM
Mary Washington
at Lynchburg
Thu Apr 25
3:30 PM
Randolph-Macon
at York (Pa.)
Sat Apr 27
12:00 PM
Emory & Henry
at Bridgewater
Sat Apr 27
12:00 PM
Guilford
at Shenandoah
Sat Apr 27
12:00 PM
Lynchburg
at Roanoke
Sat Apr 27
12:00 PM
Washington and Lee
at Randolph-Macon
Sat Apr 27
12:00 PM
Ferrum
at Hampden-Sydney
Sat Apr 27
12:00 PM
Eastern Mennonite
at Virginia Wesleyan
Sat Apr 27
3:00 PM
Guilford
at Shenandoah
Sat Apr 27
3:00 PM
Emory & Henry
at Bridgewater
Sat Apr 27
3:00 PM
Lynchburg
at Roanoke
Sat Apr 27
3:00 PM
Washington and Lee
at Randolph-Macon
Sat Apr 27
3:00 PM
Ferrum
at Hampden-Sydney
Sat Apr 27
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Virginia Wesleyan
Sun Apr 28
2:00 PM
SHENANDOAH
at Susquehanna
Sun Apr 28
2:00 PM
Hampden-Sydney
at Chris. Newport
Tue Apr 30
3:30 PM
Chris. Newport
at Randolph-Macon
Tue Apr 30
6:00 PM
Lynchburg
at Greensboro
Tue Apr 30
6:00 PM
Elizabethtown
at Shenandoah
Fri May 03
TBD
vs. TBD
@ Seeds 1-4 ODAC Tournament | Best-of-3 Series
Sat May 04
TBD
vs. TBD
@ Seeds 1-4 ODAC Tournament | Best-of-3 Series
Sun May 05
TBD
vs. TBD
@ Seeds 1-4 ODAC Tournament | Best-of-3 Series
Fri May 10
4:00 PM
#4 Seed
vs. #1 Seed
@ TBA Game 1 - ODAC Tournament
Fri May 10
7:30 PM
#3 Seed
vs. #2 Seed
@ TBA Game 2 - ODAC Tournament
Sat May 11
12:00 PM
Loser Game 1
vs. Loser Game 2
@ TBA Game 3 - ODAC Tournament
Sat May 11
3:30 PM
Winner Game 1
vs. Winner Game 2
@ TBA Game 4 - ODAC Tournament
Sat May 11
7:00 PM
Loser Game 4
vs. Winner Game 3
@ TBA Game 5 - ODAC Tournament
Sun May 12
12:00 PM
Winner Game 4
vs. Winner Game 5
@ TBA Game 6 - ODAC Tournament
Sun May 12
3:30 PM
Loser Game 6
vs. Winner Game 6
@ TBA Game 7 - ODAC Tournament - If Necessary
No Event
No Event
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule

Stat Leaders

Hitting

Batting Average

Complete Leaders

Home Runs

Complete Leaders

Runs Batted In

Complete Leaders

Pitching

Earned Run Average

Complete Leaders

Strikeouts

Complete Leaders

Pitching

Earned Run Average

Complete Leaders

Strikeouts

Complete Leaders
Load More