Date Teams/Event Time Score Links
 
November
Wed. 15 at Virginia Wesleyan 5:00 PM
  at Eastern Mennonite 5:00 PM
  at Ferrum 5:30 PM
  at Goucher 5:30 PM
  at Randolph 6:00 PM
  at Mary Washington 6:00 PM
  at Randolph-Macon 6:00 PM
  at Chris. Newport 6:00 PM
  at Averett 7:00 PM
  at Salem 7:30 PM
Fri. 17 at Randolph-Macon 6:00 PM
  R-MC Tip-Off Classic sponsored by Riesbeck Contracting
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
  at Pfeiffer 7:00 PM
  at Mary Washington 7:00 PM
  Hyatt Place Tipoff Tournament
  vs. Belhaven @ Atlanta, Ga. 8:00 PM
  at Methodist 8:00 PM
Sat. 18 at Bridgewater 2:00 PM
  at Averett 2:00 PM
  at Johns Hopkins 2:00 PM
  Johns Hopkins Tournament
  at Guilford 2:00 PM
  Guilford College Classic
  at Eastern Mennonite 3:00 PM
  Eastern Mennonite University Tip-Off Invitational
  vs. Texas-Dallas @ Atlanta, Ga. 4:00 PM
  at Randolph-Macon 4:00 PM
  R-MC Tip-Off Classic sponsored by Riesbeck Contracting
  vs. Greensboro @ Rocky Mount, NC 5:30 PM
  Jean Edge Classic
  at Roanoke 6:00 PM
  vs. Birmingham Southern @ Roanoke College Tip-Off Tournament 8:00 PM
Sun. 19 vs. TBA @ Baltimore, Maryland TBA
  Johns Hopkins Tournament
  vs. Piedmont @ Roanoke College Tip-Off Tournament 1:00 PM
  at Guilford 2:00 PM
  Guilford College Classic
  vs. Roanoke @ Roanoke College Tip-Off Tournament 3:00 PM
  at N.C. Wesleyan 4:00 PM
  Jean Edge Classic
Tue. 21 at Ferrum 4:00 PM
  at Gallaudet 4:00 PM
  at Frostburg St. 4:00 PM
  at Averett 5:00 PM
  at Salem 6:00 PM
  at Hood 6:00 PM
  at Waynesburg 6:00 PM
  at Lynchburg 7:00 PM
  at Emory & Henry 7:00 PM
  at Southern Virginia 7:00 PM
  at Randolph-Macon 7:00 PM
  at Guilford 7:30 PM
Sat. 25 at Mt. Aloysius 2:00 PM
Sun. 26 at Emory & Henry 2:00 PM
  at Stevenson 2:00 PM
Mon. 27 at Marymount (Va.) 6:00 PM
  at Meredith 7:00 PM
Tue. 28 at Hollins 7:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
  at Randolph-Macon * 7:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Lynchburg 7:00 PM
Wed. 29 at Averett 7:00 PM
  at Guilford * 7:30 PM
Thu. 30 at Lynchburg * 7:00 PM
  at Salem 7:30 PM
 
December
Sat. 2 at Eastern Mennonite 12:00 PM
  at Virginia Wesleyan 2:00 PM
  at Washington and Lee 2:00 PM
  at Shenandoah * 4:00 PM
  at Randolph-Macon 4:30 PM
  at William Peace 6:00 PM
  at Hollins 7:00 PM
Sun. 3 at Washington and Lee 2:00 PM
  at Navy # 3:15 PM
Mon. 4 at Shenandoah * 7:00 PM
Tue. 5 at Roanoke * 7:00 PM
  at Hollins * 7:00 PM
Wed. 6 at Bridgewater * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
Thu. 7 at Gallaudet 5:00 PM
  at Guilford 5:00 PM
Fri. 8 at Roanoke 7:00 PM
Sat. 9 at Apprentice 2:00 PM
  at Mary Baldwin 2:00 PM
  at Randolph 2:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 4:30 PM
Sun. 10 at Lynchburg 2:00 PM
Wed. 13 at Shenandoah 7:00 PM
Fri. 15 at Greensboro 2:00 PM
Sat. 16 at N.C. Wesleyan 1:00 PM
  at Notre Dame (Md.) 1:00 PM
  at Emory & Henry 2:00 PM
  at Bridgewater 2:00 PM
  at Penn State-Altoona 4:00 PM
Sun. 17 at William Peace 2:00 PM
  at Eastern Mennonite 2:00 PM
  vs. Randolph-Macon @ Fort Lauderdale, Fla. 4:00 PM
Mon. 18 at Babson 2:00 PM
  vs. Randolph-Macon @ Fort Lauderdale, Fla. 2:00 PM
  vs. Birmingham Southern @ Oglethorpe Tournament (Atlanta, Ga.) 4:00 PM
  at Stockton 5:00 PM
  at Randolph 7:30 PM
Tue. 19 vs. Roanoke @ Babson College (Wellesley, Mass.) 2:00 PM
  at Oglethorpe 4:00 PM
  Holiday Inn Express and Suites Classic
Wed. 20 at Randolph 2:00 PM
  vs. Illinois Tech @ Daytona Beach, Fla. 4:00 PM
Thu. 21 vs. Wells @ Daytona Beach, Fla. 2:00 PM
Thu. 28 vs. Bridgewater @ Daytona Beach, Fla. 1:00 PM
Fri. 29 vs. Bridgewater St. @ Daytona Beach, Fla. 11:00 AM
  Land of Magic Classic
  vs. Notre Dame (Md.) @ Nashville, Tenn. 12:00 PM
  Nashville Music City Classic at Trevecca Nazarene
Sat. 30 at Randolph 2:00 PM
  at Roanoke 2:00 PM
  at Guilford 2:00 PM
  at Ferrum 2:00 PM
  vs. Lynchburg @ Roanoke, Va. 4:00 PM
  vs. Dubuque @ Nashville, Tenn. 6:00 PM
  Nashville Music City Classic at Trevecca Nazarene
  at Randolph-Macon 7:00 PM
Sun. 31 vs. Lynchburg @ Roanoke, Va. 12:00 PM
  at Virginia Wesleyan 1:00 PM
  at Roanoke 2:00 PM
 
January
Tue. 2 at Hollins 5:00 PM
  at Shenandoah * 7:00 PM
Wed. 3 at Washington and Lee * 7:00 PM
  at Emory & Henry * 7:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 7:00 PM
  at Randolph * 7:00 PM
  at Guilford * 7:30 PM
Fri. 5 at Washington and Lee * 5:00 PM
Sat. 6 at Virginia Wesleyan * 2:00 PM
  at Bridgewater * 2:00 PM
  at Hollins * 2:00 PM
  at Roanoke * 3:30 PM
  at Eastern Mennonite * 4:30 PM
Tue. 9 at Bridgewater * 7:00 PM
  at Randolph-Macon * 7:00 PM
Wed. 10 at Lynchburg * 5:00 PM
  at Emory & Henry * 7:00 PM
  at Shenandoah * 7:00 PM
  at Hollins * 7:00 PM
Sat. 13 at Emory & Henry * 3:00 PM
  at Roanoke * 3:30 PM
  at Eastern Mennonite * 4:30 PM
  at Randolph-Macon * 4:30 PM
  at Randolph * 4:30 PM
  at Guilford * 4:30 PM
Tue. 16 at Washington and Lee * 7:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Randolph * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
Wed. 17 at Virginia Wesleyan * 7:00 PM
  at Hollins * 7:00 PM
Sat. 20 at Washington and Lee * 2:00 PM
  at Lynchburg * 2:00 PM
  at Guilford * 2:00 PM
  at Bridgewater * 4:30 PM
  at Emory & Henry * 4:30 PM
  at Virginia Wesleyan * 4:30 PM
Tue. 23 at Randolph-Macon * 7:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
Wed. 24 at Bridgewater * 7:00 PM
  at Hollins * 7:00 PM
  at Emory & Henry * 7:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
Sat. 27 at Virginia Wesleyan * 2:00 PM
  at Randolph * 2:00 PM
  at Guilford * 2:00 PM
  at Randolph-Macon * 2:00 PM
  Back To The Hive Game
  at Eastern Mennonite * 4:30 PM
  at Lynchburg * 4:30 PM
Sun. 28 at Hollins 2:00 PM
Tue. 30 at Washington and Lee * 7:00 PM
  at Hollins * 7:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 7:00 PM
Wed. 31 at Shenandoah * 7:00 PM
  at Emory & Henry * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
  CODE RED Game
 
February
Sat. 3 at Bridgewater * 2:00 PM
  at Washington and Lee * 2:00 PM
  at Shenandoah * 2:00 PM
  at Roanoke * 3:30 PM
  at Randolph * 4:30 PM
  at Randolph-Macon * 4:30 PM
Tue. 6 at Randolph-Macon * 7:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
Wed. 7 at Hollins * 7:00 PM
  at Guilford * 7:00 PM
  at Randolph * 7:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
Sat. 10 at Lynchburg * 2:00 PM
  Pink Game/Senior Night
  at Emory & Henry * 2:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 2:00 PM
  at Shenandoah * 4:00 PM
  at Bridgewater * 4:30 PM
  at Guilford * 4:30 PM
Tue. 13 at Randolph-Macon * 7:00 PM
Wed. 14 at Shenandoah * 7:00 PM
  at Hollins * 7:00 PM
  at Washington and Lee * 7:00 PM
  at Bridgewater * 7:00 PM
  at Randolph * 7:00 PM
Sat. 17 at Emory & Henry * 2:00 PM
  at Roanoke * 2:00 PM
  at Randolph * 4:30 PM
  at Washington and Lee * 4:30 PM
  at Guilford * 4:30 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
Mon. 19 at #8 Seed 7:00 PM
  Game 1 - ODAC First Round
  at #5 Seed 7:00 PM
  Game 2 - ODAC First Round
  at #2 Seed 7:00 PM
  Game 3 - ODAC First Round
  at #6 Seed 7:00 PM
  Game 4 - ODAC First Round
Thu. 22 vs. #1 Seed @ Salem Civic Center in Salem, Va. 1:00 PM
  Game 5 - ODAC Quarterfinals
  vs. #4 Seed @ Salem Civic Center in Salem, Va. 3:00 PM
  Game 6 - ODAC Quarterfinals
  vs. #2 Seed @ Salem Civic Center in Salem, Va. 6:00 PM
  Game 7 - ODAC Quarterfinals
  vs. #3 Seed @ Salem Civic Center in Salem, Va. 8:00 PM
  Game 8 - ODAC Quarterfinals
Sat. 24 vs. Winner Game 6 @ Salem Civic Center in Salem, Va. 1:00 PM
  Game 9 - ODAC Semifinals
  vs. Winner Game 8 @ Salem Civic Center in Salem, Va. 3:00 PM
  Game 10 - ODAC Semifinals
Sun. 25 vs. Winner Game 10 @ Salem Civic Center in Salem, Va. 1:00 PM
  Game 11 - ODAC Championship
# Exhibition
* Conference