Date Teams/Event Time Score Links
August
Fri. 30 at Ferrum 2:00 PM
  at Roanoke 3:00 PM
  at Virginia Wesleyan 4:00 PM
  at McDaniel 4:30 PM
  at Misericordia 5:00 PM
  at Gettysburg 5:00 PM
  at Washington and Lee 6:00 PM
Sat. 31 at Virginia Wesleyan 1:00 PM
  at Lynchburg 1:00 PM
  at Eastern Mennonite 2:00 PM
  vs. Gwynedd Mercy @ Dallas, Pa. 3:00 PM
 
September
Sun. 1 at Washington and Lee 12:00 PM
  at Shenandoah 1:00 PM
Wed. 4 at St. Mary's (Md.) 6:00 PM
  at Hood 7:00 PM
  at Randolph-Macon 7:30 PM
Fri. 6 at Johns Hopkins 7:00 PM
Sat. 7 at Kenyon 12:00 PM
  at York (Pa.) 1:00 PM
  at Dickinson 1:00 PM
  at Alvernia 1:00 PM
  at Ferrum 1:00 PM
  at St. Mary's (Md.) 6:00 PM
  Jamie L. Roberts Stadium Dedication
Sun. 8 at Denison 11:00 AM
  at Roanoke 12:00 PM
  at Ferrum 1:00 PM
  vs. Allegheny @ Annville, Pa. 1:00 PM
  at Albright 1:00 PM
Tue. 10 at Mary Washington 4:00 PM
Wed. 11 at Hood 4:00 PM
  at Eastern Mennonite 4:00 PM
  at St. Mary's (Md.) 6:00 PM
Fri. 13 at Wilson 2:00 PM
  at Bridgewater 7:00 PM
Sat. 14 at Washington and Lee 12:00 PM
  at Lynchburg 1:00 PM
  at St. Mary's (Md.) 1:00 PM
  at Widener 1:00 PM
  at Shenandoah 1:00 PM
  at Randolph-Macon 2:00 PM
  at Eastern Mennonite 3:00 PM
Sun. 15 at Washington and Lee 12:00 PM
  at Lynchburg 12:00 PM
  at Liberty University Field Hockey Complex
  at Bridgewater 1:00 PM
  at St. Mary's (Md.) 1:00 PM
Wed. 18 at Belmont Abbey 4:00 PM
  at Southern Virginia 6:00 PM
  at Goucher 7:00 PM
  at Shenandoah 7:00 PM
  at Randolph-Macon 7:30 PM
Sat. 21 at York (Pa.) 12:00 PM
  at Roanoke 12:00 PM
  at Notre Dame (Md.) 1:00 PM
  at Chris. Newport 1:00 PM
  at Virginia Wesleyan 1:00 PM
  at Bridgewater 1:00 PM
  at Lynchburg 2:00 PM
Sun. 22 at Bridgewater 12:00 PM
  at Roanoke 12:00 PM
  at Ferrum 1:00 PM
Tue. 24 at Eastern Mennonite 4:00 PM
  at Southern Virginia 6:00 PM
  at Stevenson 7:00 PM
  at Roanoke 7:00 PM
Wed. 25 at Shenandoah 4:00 PM
  at Bridgewater 6:00 PM
  at Sweet Briar 7:00 PM
  @ Amherst County High School
Fri. 27 at Virginia Wesleyan 7:00 PM
Sat. 28 at Bridgewater 10:00 AM
  at Lynchburg 11:30 AM
  Note time change
  at Wash. & Jeff. 12:00 PM
  vs. Montclair St. @ Spooky Nook (Manheim, Pa.) 2:00 PM
Sun. 29 at Wesley 12:00 PM
  at Roanoke 12:00 PM
  at Allegheny 1:00 PM
  at Lynchburg 1:00 PM
  at Liberty University Field Hockey Complex
Mon. 30 at Mary Washington 4:00 PM
 
October
Tue. 1 at Chris. Newport 7:00 PM
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
Wed. 2 at Mary Washington 4:00 PM
  at Southern Virginia 6:00 PM
Fri. 4 at Lynchburg * 7:00 PM
Sat. 5 at Washington and Lee * 11:00 AM
  at Ferrum * 1:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 1:00 PM
  at Wesley 5:00 PM
Sun. 6 at Lynchburg 1:00 PM
  at Liberty University Field Hockey Complex
Wed. 9 at Virginia Wesleyan 5:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
  at Bridgewater * 7:00 PM
  BLEED CRIMSON
  at Ferrum * 7:00 PM
  at Randolph-Macon * 7:30 PM
Fri. 11 at Ferrum * 7:00 PM
Sat. 12 at Eastern Mennonite * 1:00 PM
  at Shenandoah * 4:00 PM
  at Randolph-Macon * 6:00 PM
Tue. 15 at Roanoke * 7:00 PM
Wed. 16 at Shenandoah * 6:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
Thu. 17 at Eastern Mennonite * 3:00 PM
Fri. 18 at Bridgewater * 6:00 PM
Sat. 19 vs. Randolph-Macon @ Lexington, Ky. (Transylvania University) 12:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 1:00 PM
  at Roanoke * 2:00 PM
  at Lynchburg * 2:30 PM
Sun. 20 at Transylvania 12:00 PM
Wed. 23 at Ferrum * 7:00 PM
  at Washington and Lee * 7:00 PM
  at Randolph-Macon * 7:30 PM
Thu. 24 at Virginia Wesleyan * 5:00 PM
Fri. 25 at Ferrum 7:00 PM
Sat. 26 at Bridgewater * 1:00 PM
  at Eastern Mennonite * 2:00 PM
  at Washington and Lee * 2:00 PM
  at Shenandoah * 5:00 PM
Wed. 30 at Bridgewater * 6:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
  at Shenandoah * 7:00 PM
Thu. 31 at Virginia Wesleyan * 6:00 PM
 
November
Sat. 2 at Roanoke * 1:00 PM
  at Washington and Lee * 1:00 PM
  at Randolph-Macon * 6:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
Sun. 3 at Wooster 12:00 PM
Tue. 5 at #3 Seed %
  Game 1 - ODAC Quarterfinals
  at #4 Seed %
  Game 2 - ODAC Quarterfinals
Fri. 8 vs. #1 Seed % @ #1 Seed
  Game 3 - ODAC Semifinals
  vs. #2 Seed % @ #1 Seed
  Game 4 - ODAC Semifinals
Sat. 9 vs. Winner Game 4 % @ #1 Seed
  Game 5 - ODAC Championship
* Conference
% Post season