Date Teams/Event Time Score Links
August
Fri. 30 vs. Wm. Paterson @ Waltham, Mass. Final W, 4-0
  at Anderson (Ind.) Final L, 3-0
  at Bridgewater Final - 2OT W, 2-1
  at Washington College Final L, 2-1
  Athey Cup
  vs. Hampden-Sydney @ Fredericksburg, VA Final W, 3-1
  UMW Classic
  at Averett Final W, 3-1
  at Ferrum Final W, 1-0
  at Shenandoah Final W, 3-1
  at Randolph-Macon Final W, 2-0
  at Lynchburg Final W, 4-1
  Shellenberger Classic -- Non-conference match
  at Eastern Mennonite Final - 2OT W, 2-1
  vs. Randolph @ Maryville, Tenn. Final W, 3-2
Sat. 31 at Virginia Wesleyan Final L, 3-2
  vs. N.C. Wesleyan @ Fredericksburg, Va. Final L, 2-0
  UMW Classic
  at Bridgewater Final W, 3-0
  at Earlham Final - 2OT T, 2-2
  at Maryville (Tenn.) Final L, 2-1
  at Brandeis Final W, 1-0
  Brandeis Classic
 
September
Sun. 1 at Eastern Mennonite Final L, 2-1
  at Randolph-Macon Final L, 3-1
  at St. Vincent Final W, 4-1
  at Marymount (Va.) Final W, 2-1
  at Guilford Final W, 4-3
Wed. 4 at Greensboro Final - 2OT T, 2-2
  at Bridgewater Final L, 1-0
  at Wilson Final W, 2-0
  at Hampden-Sydney Final L, 3-0
  at Emory & Henry Final L, 3-0
  at Southern Virginia Final W, 1-0
  at Methodist Postponed
Fri. 6 at Eastern Final W, 1-0
  at Guilford Final L, 2-1
  at Sewanee Final L, 1-0
  Kyle Rote, Jr. Invitational
Sat. 7 at Johns Hopkins Final L, 5-2
  at Penn State York Final W, 6-0
  at St. Mary's (Md.) Final L, 4-1
  Seahawk Classic
  at Shenandoah Final W, 3-1
  vs. Hampden-Sydney @ Haverford, Pa. Final W, 1-0
  Jimmy Mills Tournament
  vs. Berry @ Sewanee Final L, 2-0
  Kyle Rote, Jr. Invitational
  at Randolph Final W, 3-0
  at Cabrini Final W, 3-2
  at Virginia Wesleyan Final W, 2-1
  at Roanoke Final L, 10-0
  vs. Lynchburg @ Lynchburg Final L, 1-0
  at Ferrum Final - OT L, 4-3
  at Guilford Final - 2OT T, 2-2
Sun. 8 vs. Bridgewater @ Saint Marys City Final W, 4-1
  Seahawk Classic
  at Haverford Final L, 3-0
  Jimmy Mills Tournament
  at McDaniel Final L, 3-1
  vs. Mary Washington @ Johns Hopkins Blue Jay Invitational Final - 2OT W, 1-0
  at Lynchburg Final L, 10-0
  at Roanoke Final L, 1-0
  at William Peace Final L, 5-1
Mon. 9 at Emory & Henry Final L, 6-1
Wed. 11 at Bridgewater Final - 2OT L, 2-1
  at Ferrum Final L, 8-2
  at Catholic Final L, 4-0
  at N.C. Wesleyan Final L, 4-1
  at Randolph Final L, 11-0
  at Greensboro Final W, 2-0
  at Bryan Park **Note Time and Location Change**
  at Methodist Final L, 4-3
  at Hampden-Sydney Final - OT W, 1-0
  at Shenandoah Final - OT W, 1-0
  at Eastern Mennonite Final - OT W, 2-1
  at Lynchburg Final W, 2-0
Fri. 13 at Washington and Lee Final L, 5-1
  at Mid-Atlantic Christ. Final W, 6-0
  at Lynchburg Final L, 2-1
Sat. 14 at Salisbury Final L, 1-0
  at Regent Final L, 2-1
  at Southern Virginia Final W, 4-1
  at Bridgewater Final W, 2-0
  at Washington College Final - OT W, 3-2
  at Neumann Final L, 2-0
  at Roanoke Final T, 0-0
  at Eastern Mennonite Final W, 2-1
Sun. 15 at Mid-Atlantic Christ. Final W, 5-0
  at Washington and Lee Final L, 2-1
  at Penn College Final W, 2-1
Tue. 17 at Guilford Final - 2OT W, 2-1
Wed. 18 at Ferrum Final L, 4-0
  at Johnson University Tennessee Final - 2OT T, 1-1
  at Randolph Final L, 9-0
  at Chris. Newport Final - 2OT T, 0-0
  at Gallaudet Final W, 3-0
Fri. 20 at Bridgewater * Final W, 4-0
  at Shenandoah Final L, 2-0
  at Randolph-Macon Final L, 1-0
  at Berry Final W, 2-1
Sat. 21 at Catholic Final L, 1-0
  at Lebanon Valley Final W, 5-3
  at Johnson & Wales (NC) Final W, 1-0
  at Sewanee Final L, 3-0
  at Southern Virginia Final W, 1-0
  at Hampden-Sydney Final L, 1-0
  at Chris. Newport Final - 2OT T, 1-1
Sun. 22 at Oglethorpe Final W, 2-0
  at Virginia Wesleyan Final L, 5-0
Tue. 24 at Warren Wilson Final W, 2-0
Wed. 25 at Bridgewater Final - OT W, 2-1
  BLEED CRIMSON
  at Guilford Final W, 3-1
  at Randolph Final L, 4-1
  at Lynchburg Final - 2OT T, 0-0
Thu. 26 at Johnson University Tennessee Final W, 5-0
Sat. 28 at Emory & Henry * Final W, 5-0
  at Washington and Lee Final L, 3-0
  at Roanoke * Final - 2OT T, 0-0
  at Hampden-Sydney * Final L, 4-0
  Family Weekend | H-SC Soccer 50th Year Celebration
  at Guilford * Final L, 4-3
  at Randolph * Final L, 4-1
 
October
Tue. 1 at Greensboro Final L, 2-1
Wed. 2 at Bridgewater Final - 2OT T, 2-2
  at Hampden-Sydney Final L, 1-0
  at Eastern Mennonite Final W, 4-1
Thu. 3 at Toccoa Falls Final W, 3-2
Sat. 5 at Shenandoah * Final - OT W, 2-1
  at Bridgewater * Final W, 2-0
  at Virginia Wesleyan * Final L, 1-0
  at Washington and Lee * Final L, 7-1
  at Randolph-Macon * Final W, 1-0
  at Guilford * Final L, 2-0
Tue. 8 at Emory & Henry * Final W, 8-2
Wed. 9 at Ferrum * Final W, 2-0
  at Virginia Wesleyan * Final W, 2-1
  at Randolph * Final W, 2-0
  at Lynchburg * Final L, 4-0
  at Shenandoah * Final - OT L, 5-4
Sat. 12 at Emory & Henry * Final W, 4-0
  at Guilford * Final W, 2-1
  at Ferrum * Final - 2OT L, 3-2
  at Eastern Mennonite * Final W, 3-2
  at Hampden-Sydney * Final - 2OT T, 3-3
  Homecoming
  at Roanoke * Final L, 3-0
  Cadin’s Cure Match
Tue. 15 at Shenandoah Final - OT W, 2-1
Wed. 16 at Washington and Lee * Final L, 4-0
  at Eastern Mennonite * Final W, 1-0
  at Roanoke * Final L, 2-0
Thu. 17 at Randolph-Macon * Final L, 2-1
  Note Date Change
Sat. 19 at Randolph-Macon * 12:00 PM
  NOTE: Time Change
  at Shenandoah * 1:00 PM
  at Bridgewater * 4:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 7:00 PM
  at Hampden-Sydney * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:30 PM
Tue. 22 at Gettysburg 5:00 PM
  Note: Date/Time Change
  at Emory & Henry * 6:00 PM
Wed. 23 at Washington and Lee * 3:00 PM
  at Randolph * 4:30 PM
  at Ferrum * 6:00 PM
  at Guilford * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
Sat. 26 at Washington and Lee * 3:00 PM
  at Randolph * 6:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 6:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Ferrum * 7:00 PM
  at Shenandoah * 7:30 PM
Tue. 29 at Bridgewater * 4:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Hampden-Sydney * 7:00 PM
  at Randolph-Macon * 7:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
 
November
Fri. 1 at #8 Seed %
  Game 1 - ODAC First Round
Sun. 3 at #1 Seed %
  Game 2 - ODAC Quarterfinals
  at #4 Seed %
  Game 3 - ODAC Quarterfinals
  at #2 Seed %
  Game 4 - ODAC Quarterfinals
  at #3 Seed %
  Game 5 - ODAC Quarterfinals
Sat. 9 vs. Winner Game 3 % @ Highest Remaining Seed
  Game 6 - ODAC Semifinals
  vs. Winner Game 5 % @ Highest Remaining Seed
  Game 7 - ODAC Semifinals
Sun. 10 vs. Winner Game 7 % @ Semifinals' Host
  Game 8 - ODAC Championship
* Conference
% Post season