Fri Aug 30
2:30 PM
Hampden-Sydney
vs. Johns Hopkins
@ Fredericksburg, Va. UMW Classic
Fri Aug 30
3:00 PM
Washington and Lee
vs. Wm. Paterson
@ Brandeis
Fri Aug 30
4:00 PM
William Peace
at Bridgewater
Fri Aug 30
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at Washington College
Athey Cup
Fri Aug 30
4:00 PM
Emory & Henry
at Anderson (Ind.)
Fri Aug 30
5:00 PM
Guilford
at Averett
Fri Aug 30
7:00 PM
Piedmont International
at Ferrum
Fri Aug 30
7:00 PM
Mary Baldwin
at Shenandoah
Fri Aug 30
7:00 PM
Marymount (Va.)
at Randolph-Macon
Fri Aug 30
7:00 PM
Roanoke
at Lynchburg
Shellenberger Classic -- Non-conference match
Fri Aug 30
7:00 PM
York (Pa.)
at Eastern Mennonite
Fri Aug 30
8:00 PM
Covenant
vs. Randolph
@ Maryville, Tenn.
Sat Aug 31
1:00 PM
Virginia Wesleyan
vs. Allegheny
@ Chestertown, Md.
Sat Aug 31
2:30 PM
N.C. Wesleyan
vs. Hampden-Sydney
@ Fredericksburg, Va. UMW Classic
Sat Aug 31
2:30 PM
York (Pa.)
at Bridgewater
Sat Aug 31
3:00 PM
Emory & Henry
at Earlham
Sat Aug 31
6:00 PM
Randolph
at Maryville (Tenn.)
Sat Aug 31
6:30 PM
Washington and Lee
at Brandeis
Brandeis Classic
Sat Aug 31
7:00 PM
William Peace
at Eastern Mennonite
Sun Sep 01
1:00 PM
Averett
at Randolph-Macon
Sun Sep 01
1:00 PM
Shenandoah
at St. Vincent
Sun Sep 01
4:00 PM
Ferrum
at Marymount (Va.)
Sun Sep 01
7:00 PM
Pfeiffer
at Guilford
Wed Sep 04
4:00 PM
Randolph
at Greensboro
Wed Sep 04
4:00 PM
Shenandoah
at Wilson
Wed Sep 04
4:30 PM
Averett
at Bridgewater
Wed Sep 04
7:00 PM
Mary Baldwin
at Hampden-Sydney
Wed Sep 04
7:00 PM
Warren Wilson
at Emory & Henry
Wed Sep 04
7:00 PM
Eastern Mennonite
at Southern Virginia
Wed Sep 04
7:00 PM
Ferrum
at Methodist
Fri Sep 06
4:00 PM
Randolph-Macon
at Eastern
Fri Sep 06
7:00 PM
Eastern Mennonite
at Sewanee
Kyle Rote, Jr. Invitational
Fri Sep 06
7:00 PM
Bob Jones
at Guilford
Sat Sep 07
1:00 PM
Washington and Lee
at Johns Hopkins
Sat Sep 07
1:00 PM
Emory & Henry
at Penn State York
Sat Sep 07
2:00 PM
Bridgewater
at St. Mary's (Md.)
Sat Sep 07
3:00 PM
Eastern Mennonite
vs. Berry
@ Sewanee, Tenn. Kyle Rote, Jr. Invitational
Sat Sep 07
2:30 PM
Hampden-Sydney
vs. TCNJ
@ Haverford, Pa. Jimmy Mills Tournament
Sat Sep 07
2:30 PM
Regent
at Roanoke
Sat Sep 07
4:00 PM
Averett
at Randolph
Sat Sep 07
4:00 PM
Randolph-Macon
at Cabrini
Sat Sep 07
4:00 PM
Mary Baldwin
at Virginia Wesleyan
Sat Sep 07
5:00 PM
Maryville (Tenn.)
vs. Lynchburg
@ Roanoke, Va.
Sat Sep 07
6:00 PM
Southern Virginia
at Ferrum
Sat Sep 07
6:00 PM
William Peace
at Guilford
Sat Sep 07
6:00 PM
Stevenson
at Shenandoah
Sun Sep 08
2:00 PM
Salisbury
vs. Bridgewater
@ St. Mary's College Seahawk Classic
Sun Sep 08
2:30 PM
Hampden-Sydney
at Haverford
Jimmy Mills Tournament
Sun Sep 08
3:00 PM
Shenandoah
at McDaniel
Sun Sep 08
3:30 PM
Washington and Lee
vs. Mary Washington
@ Johns Hopkins
Sun Sep 08
4:30 PM
Regent
at Lynchburg
Sun Sep 08
4:30 PM
Maryville (Tenn.)
at Roanoke
Sun Sep 08
6:00 PM
Ferrum
at William Peace
Mon Sep 09
7:00 PM
Welch College
at Emory & Henry
Wed Sep 11
4:00 PM
Mary Baldwin
at Bridgewater
Wed Sep 11
4:00 PM
Bethany (W.V.)
at Ferrum
Wed Sep 11
4:00 PM
Roanoke
at Greensboro
Wed Sep 11
4:00 PM
Randolph-Macon
at Catholic
Wed Sep 11
4:30 PM
Virginia Wesleyan
at N.C. Wesleyan
Wed Sep 11
6:00 PM
Regent
at Randolph
Wed Sep 11
7:00 PM
Guilford
at Methodist
Wed Sep 11
7:00 PM
Averett
at Hampden-Sydney
Wed Sep 11
7:00 PM
Mary Washington
at Lynchburg
Wed Sep 11
7:00 PM
Southern Virginia
at Shenandoah
Wed Sep 11
7:00 PM
Hood
at Eastern Mennonite
Fri Sep 13
3:00 PM
Emory
at Washington and Lee
Fri Sep 13
5:00 PM
Ferrum
at Mid-Atlantic Christ.
Fri Sep 13
7:00 PM
Oglethorpe
at Lynchburg
Sat Sep 14
2:00 PM
Virginia Wesleyan
at Salisbury
Sat Sep 14
2:30 PM
Emory & Henry
at Regent
Sat Sep 14
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Southern Virginia
Sat Sep 14
4:00 PM
Johns Hopkins
at Bridgewater
Sat Sep 14
4:00 PM
Randolph
at Washington College
Sat Sep 14
4:00 PM
Randolph-Macon
at Neumann
Sat Sep 14
6:00 PM
Mary Washington
at Roanoke
Sat Sep 14
7:00 PM
Messiah
at Eastern Mennonite
Sun Sep 15
2:30 PM
Emory & Henry
at Mid-Atlantic Christ.
Sun Sep 15
3:00 PM
Oglethorpe
at Washington and Lee
Sun Sep 15
5:00 PM
Shenandoah
at Penn College
Tue Sep 17
7:00 PM
Roanoke
at Guilford
Wed Sep 18
4:00 PM
Regent
at Ferrum
Wed Sep 18
6:00 PM
Emory & Henry
at Johnson University Tennessee
Wed Sep 18
6:00 PM
Mid-Atlantic Christ.
at Randolph
Wed Sep 18
7:00 PM
Lynchburg
at Chris. Newport
Wed Sep 18
7:00 PM
Eastern Mennonite
at Gallaudet
Fri Sep 20
4:00 PM
Washington and Lee
at Bridgewater
Fri Sep 20
4:00 PM
Delaware Valley
at Shenandoah
Fri Sep 20
7:00 PM
Virginia Wesleyan
at Randolph-Macon
Fri Sep 20
7:00 PM
Roanoke
at Berry
Sat Sep 21
1:00 PM
Lynchburg
at Catholic
Sat Sep 21
3:30 PM
Guilford
at Sewanee
Sat Sep 21
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Lebanon Valley
Sat Sep 21
3:00 PM
Ferrum
at Johnson & Wales (NC)
Sat Sep 21
4:00 PM
Randolph
at Southern Virginia
Sat Sep 21
6:00 PM
Marymount (Va.)
at Hampden-Sydney
Sat Sep 21
6:00 PM
Washington and Lee
at Chris. Newport
Sun Sep 22
1:00 PM
Roanoke
at Oglethorpe
Sun Sep 22
4:00 PM
Methodist
at Virginia Wesleyan
Tue Sep 24
5:00 PM
Emory & Henry
at Warren Wilson
Wed Sep 25
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Bridgewater
BLEED CRIMSON
Wed Sep 25
7:00 PM
Washington and Lee
at Lynchburg
Wed Sep 25
7:00 PM
Hampden-Sydney
at Guilford
Thu Sep 26
6:00 PM
Ferrum
at Johnson University Tennessee
Sat Sep 28
1:00 PM
Virginia Wesleyan
at Emory & Henry
Sat Sep 28
2:30 PM
Transylvania
at Washington and Lee
Sat Sep 28
6:00 PM
Lynchburg
at Roanoke
Sat Sep 28
7:00 PM
Randolph-Macon
at Hampden-Sydney
Family Weekend | H-SC Soccer 50th Year Celebration
Sat Sep 28
7:00 PM
Ferrum
at Guilford
Sat Sep 28
7:30 PM
Shenandoah
at Randolph
Tue Oct 01
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at Greensboro
Wed Oct 02
4:00 PM
Lynchburg
at Bridgewater
Wed Oct 02
7:00 PM
Shenandoah
at Hampden-Sydney
Wed Oct 02
7:00 PM
Roanoke
at Eastern Mennonite
Thu Oct 03
4:30 PM
Emory & Henry
at Toccoa Falls
Sat Oct 05
1:00 PM
Ferrum
at Shenandoah
Sat Oct 05
2:00 PM
Hampden-Sydney
at Bridgewater
Sat Oct 05
2:00 PM
Randolph
at Virginia Wesleyan
Sat Oct 05
3:00 PM
Emory & Henry
at Washington and Lee
Sat Oct 05
7:00 PM
Roanoke
at Randolph-Macon
Sat Oct 05
7:00 PM
Eastern Mennonite
at Guilford
Tue Oct 08
6:30 PM
Guilford
at Emory & Henry
Wed Oct 09
4:00 PM
Roanoke
at Ferrum
Wed Oct 09
5:00 PM
Hampden-Sydney
at Virginia Wesleyan
Wed Oct 09
6:00 PM
Washington and Lee
at Randolph
Wed Oct 09
7:00 PM
Randolph-Macon
at Lynchburg
Wed Oct 09
7:00 PM
Eastern Mennonite
at Shenandoah
Sat Oct 12
1:00 PM
Randolph
at Emory & Henry
Sat Oct 12
3:00 PM
Bridgewater
at Guilford
Sat Oct 12
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at Ferrum
Sat Oct 12
7:00 PM
Randolph-Macon
at Eastern Mennonite
Sat Oct 12
7:00 PM
Lynchburg
at Hampden-Sydney
Homecoming
Sat Oct 12
7:00 PM
Shenandoah
at Roanoke
Cadin’s Cure Match
Tue Oct 15
5:00 PM
Virginia Wesleyan
at Shenandoah
Tue Oct 15
7:30 PM
Bryant & Stratton - Albany
at Emory & Henry
Wed Oct 16
3:00 PM
Lynchburg
at Washington and Lee
Wed Oct 16
7:00 PM
Ferrum
at Eastern Mennonite
Wed Oct 16
7:00 PM
Bridgewater
at Randolph-Macon
Wed Oct 16
7:00 PM
Randolph
at Roanoke
Sat Oct 19
1:00 PM
Emory & Henry
at Randolph-Macon
Sat Oct 19
1:00 PM
Guilford
at Shenandoah
Sat Oct 19
4:00 PM
Roanoke
at Bridgewater
Sat Oct 19
7:00 PM
Washington and Lee
at Virginia Wesleyan
Sat Oct 19
7:00 PM
Ferrum
at Hampden-Sydney
Sat Oct 19
7:30 PM
Eastern Mennonite
at Lynchburg
Mon Oct 21
7:00 PM
Randolph-Macon
at Gettysburg
Tue Oct 22
6:00 PM
Hampden-Sydney
at Emory & Henry
Wed Oct 23
3:00 PM
Roanoke
at Washington and Lee
Wed Oct 23
4:30 PM
Eastern Mennonite
at Randolph
Wed Oct 23
6:00 PM
Bridgewater
at Ferrum
Wed Oct 23
7:00 PM
Virginia Wesleyan
at Guilford
Wed Oct 23
7:00 PM
Shenandoah
at Lynchburg
Sat Oct 26
3:00 PM
Guilford
at Washington and Lee
Sat Oct 26
6:00 PM
Bridgewater
at Randolph
Sat Oct 26
6:00 PM
Lynchburg
at Virginia Wesleyan
Sat Oct 26
7:00 PM
Hampden-Sydney
at Eastern Mennonite
Sat Oct 26
7:00 PM
Randolph-Macon
at Ferrum
Sat Oct 26
7:30 PM
Emory & Henry
at Shenandoah
Tue Oct 29
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at Bridgewater
Tue Oct 29
7:00 PM
Washington and Lee
at Eastern Mennonite
Tue Oct 29
7:00 PM
Randolph
at Hampden-Sydney
Tue Oct 29
7:00 PM
Shenandoah
at Randolph-Macon
Tue Oct 29
7:00 PM
Emory & Henry
at Roanoke
Tue Oct 29
7:00 PM
Guilford
at Lynchburg
Fri Nov 01
#9 Seed
at #8 Seed
Game 1 - ODAC First Round
Sun Nov 03
Winner Game 1
at #1 Seed
Game 2 - ODAC Quarterfinals
Sun Nov 03
#5 Seed
at #4 Seed
Game 3 - ODAC Quarterfinals
Sun Nov 03
#7 Seed
at #2 Seed
Game 4 - ODAC Quarterfinals
Sun Nov 03
#6 Seed
at #3 Seed
Game 5 - ODAC Quarterfinals
Sat Nov 09
Winner Game 2
vs. Winner Game 3
@ Highest Remaining Seed Game 6 - ODAC Semifinals
Sat Nov 09
Winner Game 4
vs. Winner Game 5
@ Highest Remaining Seed Game 7 - ODAC Semifinals
Sun Nov 10
Winner Game 6
vs. Winner Game 7
@ Semifinals' Host Game 8 - ODAC Championship
No Event
No Event
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule