Fri Aug 30
12:00 PM
Greensboro
at Washington and Lee
Fri Aug 30
2:00 PM
Randolph-Macon
at Penn St.-Harrisburg
Fri Aug 30
2:30 PM
Denison
vs. Bridgewater
@ Wash. & Lee
Fri Aug 30
4:00 PM
Marymount (Va.)
at Eastern Mennonite
Fri Aug 30
4:00 PM
Hollins
at Wilson
Fri Aug 30
5:00 PM
Mary Baldwin
at Sweet Briar
Fri Aug 30
5:00 PM
Luther
at Virginia Wesleyan
Fri Aug 30
6:00 PM
Shenandoah
vs. N.C. Wesleyan
@ Cary, N.C. Meredith Tournament
Fri Aug 30
7:00 PM
Ferrum
at Averett
Fri Aug 30
7:00 PM
Emory & Henry
at Brevard
Sat Aug 31
12:00 PM
Greensboro
vs. Bridgewater
@ Lexington, Va.
Sat Aug 31
12:00 PM
Hollins
at Penn St. Mont-Alto
Sat Aug 31
2:00 PM
Mt. St. Mary (N.Y.)
at Roanoke
Sat Aug 31
2:00 PM
Randolph
at Agnes Scott
Sat Aug 31
2:00 PM
Shenandoah
at Meredith
Meredith Classic
Sat Aug 31
2:30 PM
Denison
at Washington and Lee
Sat Aug 31
3:00 PM
Lynchburg
vs. Johns Hopkins
@ Salem, Va. Roanoke College Kickoff
Sat Aug 31
6:00 PM
Westfield St.
at Virginia Wesleyan
Virginia Wesleyan Tournament
Sun Sep 01
1:00 PM
Randolph
at Wesleyan (Ga.)
Sun Sep 01
2:00 PM
Averett
at Eastern Mennonite
Sun Sep 01
3:00 PM
Mt. St. Mary (N.Y.)
vs. Lynchburg
@ Roanoke College
Sun Sep 01
5:00 PM
Mary Washington
at Ferrum
Sun Sep 01
5:30 PM
Johns Hopkins
at Roanoke
Sun Sep 01
6:30 PM
St. Mary's (Md.)
at Randolph-Macon
Tue Sep 03
4:00 PM
Gettysburg
at Bridgewater
Tue Sep 03
7:30 PM
Chris. Newport
at Virginia Wesleyan
Wed Sep 04
4:00 PM
Sweet Briar
at Notre Dame (Md.)
Wed Sep 04
4:00 PM
Meredith
at Randolph-Macon
Wed Sep 04
5:00 PM
Hollins
at Mary Baldwin
Wed Sep 04
6:00 PM
Emory & Henry
at Averett
Wed Sep 04
7:00 PM
McDaniel
at Shenandoah
Wed Sep 04
7:00 PM
Salem
at Guilford
Wed Sep 04
7:00 PM
St. Mary's (Md.)
at Eastern Mennonite
Fri Sep 06
7:00 PM
Dickinson
vs. Virginia Wesleyan
@ Newport News, Va. (Christopher Newport)
Sat Sep 07
12:00 PM
Maryville (Tenn.)
at Lynchburg
Sat Sep 07
12:30 PM
Washington and Lee
at Mary Washington
UMW Classic
Sat Sep 07
1:00 PM
Marymount (Va.)
at Randolph
Sat Sep 07
1:00 PM
Shenandoah
at Stockton
Sat Sep 07
1:00 PM
Sweet Briar
at Christendom
Sat Sep 07
2:00 PM
Eastern Mennonite
at Meredith
Sat Sep 07
2:30 PM
Randolph-Macon
vs. Rutgers-Newark
@ Washington, D.C.
Sat Sep 07
2:30 PM
Kalamazoo
at Roanoke
Sat Sep 07
3:00 PM
Rowan
at Bridgewater
Sat Sep 07
5:00 PM
Guilford
vs. Wesleyan (Ga.)
@ Piedmont College (Demorest, Georgia)
Sat Sep 07
6:00 PM
Emory
vs. Virginia Wesleyan
@ Newport News, VA (Christopher Newport)
Sun Sep 08
11:00 AM
Shenandoah
at Rutgers-Camden
Sun Sep 08
12:30 PM
Washington and Lee
vs. Rowan
@ Mary Washington
Sun Sep 08
1:00 PM
Eastern Mennonite
at Methodist
Sun Sep 08
2:00 PM
Kalamazoo
at Lynchburg
Sun Sep 08
2:00 PM
Maryville (Tenn.)
at Roanoke
Sun Sep 08
2:30 PM
Randolph-Macon
at Catholic
DC Classic
Sun Sep 08
2:30 PM
Guilford
at Piedmont
Sun Sep 08
3:00 PM
Bridgewater
at Mary Washington
Sun Sep 08
4:00 PM
Greensboro
at Emory & Henry
Tue Sep 10
4:00 PM
Averett
at Bridgewater
Tue Sep 10
6:30 PM
Hollins
at William Peace
Wed Sep 11
4:00 PM
Eastern Mennonite
at McDaniel
Wed Sep 11
4:30 PM
Salem
at Sweet Briar
Wed Sep 11
4:30 PM
Randolph-Macon
at Mary Washington
Wed Sep 11
6:00 PM
Meredith
at Roanoke
Wed Sep 11
7:00 PM
Southern Virginia
at Ferrum
Wed Sep 11
7:00 PM
Salisbury
at Virginia Wesleyan
Wed Sep 11
7:00 PM
Methodist
at Guilford
Wed Sep 11
7:00 PM
Shenandoah
at Goucher
Thu Sep 12
6:00 PM
Randolph
at Piedmont International
Fri Sep 13
7:00 PM
Sewanee
at Emory & Henry
Sat Sep 14
11:00 AM
Lynchburg
at Emory
Sat Sep 14
1:00 PM
Roanoke
at McDaniel
Sat Sep 14
2:00 PM
Randolph-Macon
at Salem
Sat Sep 14
2:30 PM
Guilford
at Piedmont International
Sat Sep 14
3:00 PM
Valley Forge
at Hollins
Sat Sep 14
4:00 PM
Bridgewater
at N.C. Wesleyan
Sat Sep 14
7:00 PM
Maryville (Tenn.)
at Ferrum
Sat Sep 14
7:00 PM
Mary Washington
at Virginia Wesleyan
Sun Sep 15
11:00 AM
Lynchburg
at Piedmont
Piedmont Invitational
Sun Sep 15
12:00 PM
Shenandoah
at Emory & Henry
Sun Sep 15
12:00 PM
Sewanee
at Washington and Lee
Tue Sep 17
7:00 PM
William Peace
at Randolph
Tue Sep 17
7:30 PM
Dickinson
at Shenandoah
Wed Sep 18
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at St. Mary's (Md.)
Wed Sep 18
4:00 PM
Averett
at Washington and Lee
Wed Sep 18
4:00 PM
Roanoke
at Greensboro
Wed Sep 18
4:30 PM
Sweet Briar
at Wilson
Wed Sep 18
4:30 PM
Methodist
at Randolph-Macon
Wed Sep 18
6:00 PM
Meredith
at Ferrum
Wed Sep 18
7:00 PM
Guilford
at Pfeiffer
Thu Sep 19
4:00 PM
Emory & Henry
at Salem
Fri Sep 20
4:30 PM
Hollins
at Patrick Henry College
Fri Sep 20
7:00 PM
Johnson & Wales (NC)
at Randolph
Sat Sep 21
1:00 PM
Southern Virginia
at Emory & Henry
Sat Sep 21
1:00 PM
Washington and Lee
at Meredith
Sat Sep 21
3:00 PM
Bridgewater
at Salisbury
Sat Sep 21
4:00 PM
Piedmont International
at Sweet Briar
Sat Sep 21
5:00 PM
Roanoke
at Pfeiffer
Sat Sep 21
6:00 PM
Averett
at Guilford
Sun Sep 22
1:00 PM
Marymount (Va.)
at Randolph-Macon
Sun Sep 22
2:00 PM
Ferrum
at Salem
Sun Sep 22
3:00 PM
Washington and Lee
at N.C. Wesleyan
Sun Sep 22
3:00 PM
Greensboro
at Eastern Mennonite
Mon Sep 23
4:00 PM
Trinity (D.C.)
at Hollins
Tue Sep 24
4:00 PM
Roanoke
at Bridgewater
Tue Sep 24
6:00 PM
Piedmont
at Emory & Henry
Wed Sep 25
4:00 PM
Averett
at Randolph
Wed Sep 25
4:30 PM
William Peace
at Sweet Briar
Wed Sep 25
5:00 PM
Eastern Mennonite
at Southern Virginia
Wed Sep 25
6:00 PM
Lynchburg
at Chris. Newport
Wed Sep 25
7:00 PM
Guilford
at Meredith
Wed Sep 25
7:00 PM
Mary Washington
at Shenandoah
Thu Sep 26
5:00 PM
Ferrum
at Greensboro
Fri Sep 27
4:00 PM
Ferrum
at Hollins
Sat Sep 28
1:00 PM
Lynchburg
at Washington and Lee
Sat Sep 28
3:00 PM
Virginia Wesleyan
at Roanoke
Sat Sep 28
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Emory & Henry
Sat Sep 28
3:30 PM
Shenandoah
at Randolph
Sat Sep 28
4:00 PM
Randolph-Macon
at Bridgewater
BLEED CRIMSON
Sat Sep 28
5:00 PM
Sweet Briar
at Guilford
Wed Oct 02
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at Eastern Mennonite
Wed Oct 02
6:00 PM
Emory & Henry
at Ferrum
Fri Oct 04
7:00 PM
Roanoke
at Shenandoah
Sat Oct 05
11:00 AM
Hollins
at Virginia Wesleyan
Sat Oct 05
12:00 PM
Emory & Henry
at Washington and Lee
Sat Oct 05
1:00 PM
Bridgewater
at Lynchburg
Sat Oct 05
2:00 PM
Eastern Mennonite
at Randolph
Sat Oct 05
3:00 PM
Guilford
at Randolph-Macon
Sat Oct 05
4:00 PM
Ferrum
at Sweet Briar
Wed Oct 09
4:00 PM
Randolph
at Lynchburg
Wed Oct 09
4:00 PM
Bridgewater
at Sweet Briar
Wed Oct 09
4:00 PM
Hollins
at Shenandoah
Wed Oct 09
7:00 PM
Roanoke
at Guilford
Wed Oct 09
7:00 PM
Randolph-Macon
at Virginia Wesleyan
Wed Oct 09
7:00 PM
Washington and Lee
at Ferrum
Fri Oct 11
6:00 PM
Bridgewater
at Ferrum
Sat Oct 12
1:00 PM
Emory & Henry
at Virginia Wesleyan
Sat Oct 12
1:00 PM
Guilford
at Shenandoah
Sat Oct 12
2:00 PM
Randolph-Macon
at Roanoke
Sat Oct 12
2:00 PM
Randolph
at Hollins
Sat Oct 12
4:00 PM
Washington and Lee
at Sweet Briar
Sat Oct 12
4:00 PM
Lynchburg
at Eastern Mennonite
Mon Oct 14
4:30 PM
Trinity (D.C.)
at Sweet Briar
Tue Oct 15
4:00 PM
Guilford
at Washington and Lee
Tue Oct 15
5:00 PM
Roanoke
at Emory & Henry
Tue Oct 15
7:00 PM
Lynchburg
at Ferrum
Tue Oct 15
7:00 PM
Hollins
at Eastern Mennonite
Wed Oct 16
4:00 PM
Sweet Briar
at Lynchburg
Wed Oct 16
4:00 PM
Shenandoah
at Bridgewater
Wed Oct 16
7:00 PM
Randolph-Macon
at Randolph
Sat Oct 19
11:00 AM
Randolph
at Bridgewater
Sat Oct 19
1:00 PM
Shenandoah
at Sweet Briar
Sat Oct 19
3:00 PM
Ferrum
at Eastern Mennonite
Sat Oct 19
4:00 PM
Hollins
at Guilford
Sat Oct 19
4:00 PM
Emory & Henry
at Randolph-Macon
Sat Oct 19
4:30 PM
Washington and Lee
at Virginia Wesleyan
Sat Oct 19
5:00 PM
Roanoke
at Lynchburg
Wed Oct 23
4:00 PM
Lynchburg
at Randolph-Macon
Wed Oct 23
4:00 PM
Sweet Briar
at Hollins
Wed Oct 23
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Bridgewater
Wed Oct 23
7:00 PM
Washington and Lee
at Roanoke
Wed Oct 23
7:00 PM
Virginia Wesleyan
at Shenandoah
Wed Oct 23
7:00 PM
Guilford
at Emory & Henry
Wed Oct 23
7:00 PM
Ferrum
at Randolph
Sat Oct 26
12:00 PM
Randolph
at Washington and Lee
Sat Oct 26
1:00 PM
Hollins
at Randolph-Macon
Sat Oct 26
2:00 PM
Eastern Mennonite
at Roanoke
Sat Oct 26
4:00 PM
Bridgewater
at Guilford
Sat Oct 26
5:00 PM
Virginia Wesleyan
at Ferrum
Sat Oct 26
5:00 PM
Sweet Briar
at Emory & Henry
Sun Oct 27
1:00 PM
Lynchburg
at Shenandoah
Tue Oct 29
4:00 PM
Emory & Henry
at Hollins
Tue Oct 29
6:00 PM
Bridgewater
at Virginia Wesleyan
Wed Oct 30
3:30 PM
Shenandoah
at Washington and Lee
Wed Oct 30
4:00 PM
Randolph
at Sweet Briar
Wed Oct 30
6:00 PM
Lynchburg
at Guilford
Wed Oct 30
6:30 PM
Eastern Mennonite
at Randolph-Macon
Wed Oct 30
7:00 PM
Ferrum
at Roanoke
Sat Nov 02
12:00 PM
Guilford
at Randolph
Sat Nov 02
1:00 PM
Washington and Lee
at Bridgewater
Sat Nov 02
1:00 PM
Sweet Briar
at Eastern Mennonite
Sat Nov 02
1:00 PM
Virginia Wesleyan
at Lynchburg
Sat Nov 02
2:00 PM
Roanoke
at Hollins
Sat Nov 02
5:30 PM
Randolph-Macon
at Ferrum
Mon Nov 04
#9 Seed
at #8 Seed
Game 1 - ODAC First Round
Wed Nov 06
Winner Game 1
at #1 Seed
Game 2 - ODAC Quarterfinals
Wed Nov 06
#5 Seed
at #4 Seed
Game 3 - ODAC Quarterfinals
Wed Nov 06
#7 Seed
at #2 Seed
Game 4 - ODAC Quarterfinals
Wed Nov 06
#6 Seed
at #3 Seed
Game 5 - ODAC Quarterfinals
Sat Nov 09
Winner Game 2
vs. Winner Game 3
@ Highest Remaining Seed Game 6 - ODAC Semifinals
Sat Nov 09
Winner Game 4
vs. Winner Game 5
@ Highest Remaining Seed Game 7 - ODAC Semifinals
Sun Nov 10
Winner Game 6
vs. Winner Game 7
@ Semifinals' Host Game 8 - ODAC Championship
No Event
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule